PolitikaYerli Erkek Ünlüler

Burak Erdoğan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

burak erdogan one cikan ve 1
Tam adı: Ahmet Burak Erdoğan
Doğum tarihi: 4 Temmuz 1979
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.8 m
Ailesi: Recep Tayyip Erdoğan (Babası), Emine Erdoğan (Annesi), Necmettin Bilal Erdoğan, Esra Erdoğan, Sümeyye Erdoğan (Kardeşleri)
Eşi: Sema Ketenci (2001 – Halen)
Çocuk (ları): 
Mesleği: İş Adamı
Aktif Yılları: 2000 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

Burak Erdoğan Kimdir? Burak Erdoğan, 4 Temmuz 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Tam Adı Ahmet Burak Erdoğan‘dır. Babası Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, annesi ise Emine Erdoğan’dır. Necmettin Bilal Erdoğan, Esra Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan isimlerinde üç kardeşi vardır. Kardeşlerin en büyüğüdür.

İlkokul eğitimini Kaptanpaşa İlkokulu’nda, lise eğitimini ise Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamış ve başarı ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nde okumuştur. Daha sonra Londra‘da burslu olarak ekonomi eğitimi almıştır. İstanbul, Kasımpaşa Askeri Hastanesi’nin kendisine verdiği sağlık raporu ile askerlikten muaf olmuştur.

Burak Erdoğan, ülkemizin en büyük markalarından biri olan Ülker‘in ürünlerini dağıtımını üstlenen Yenidoğan Gıda Pazarlama ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş) ‘de 2005 senesinde yönetim kadrosunda yer almıştır. Recep Tayyip Erdoğan‘ın şirketteki hissesini satması üzerine halasının eşi Ziya İlgen ve amcası Mustafa Erdoğan ile beraber 2006 senesinde Turkuaz Denizcilik isimli şirketi almıştır. Daha sonra şirketin ismini Bumerz Denizcilik yapmıştır.

Ardından amcası ve eniştesinden ayrı olarak 2007 senesinde Mecit Mert Çetinkaya ile birlikte %50 hisse ile ortak olarak MB Denizcilik Taşımacılık LTD. ŞTİ. kurmuştur. Şirket 3 hafta sonra Hasan Doğan‘dan 95 metre uzunluğunda bir yük gemisi satın almıştır. 2012 senesinde 170 metre uzunluğunda 2. gemiyi satın almış ve ismini “Sakarya” olarak değiştirmiştir. 12 Mart 2012 günü şirketin sermayesinin yükseltmiş ve ortağı olan Mecit Mert Çetinkaya’dan şirketi %99’luk hissesini 2 Milyon 650 Bin karşılığında satın almıştır.

Burak Erdoğan, daha sonra Cihan, Pretty, G. İnebolu ve Bosna isimli gemileri de şirket bünyesine almıştır. 23 Şubat 2001 günü sınıf arkadaşı olan Sema Ketenci ile dünya evine girmiştir. Çiftin nikah şahitliğini Muhsin Yazıcıoğlu ve Recai Kutan yapmıştır.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=IZ0EEsLRbd8

https://www.youtube.com/watch?v=_S5aeXJvejE

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu