Arif Verimli Kimdir?

instagram takipçi hilesi

9 12
Tam adı: Arif Verimli
Doğum tarihi: 1 Haziran 1954
Doğum yeri: Antalya / Türkiye
Boyu: – 
Eşi: Aydan Verimli (e. 1978)
Çocuk (ları): Ural Verimli, Aras Verimli
Mesleği: Psikiyatrist, Psikanalist, Doktor
Aktif Yılları: 1982 yılından bu yana
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Arif Verimli kimdir? Arif Verimli, 1 Haziran 1954 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen Türk psikiyatristtir. İlkokul eğitiminden lise sonuna kadar Antalya’da yaşamış ve okumuştur. Daha sonra üniversitede Bursa’ya gelmiştir. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nden 1977’de mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra Psikiyatri dalında yüksek ihtisas yapmıştır. Psikiyatri asistanlığının ardından 1982 yılında uzmanlığını verip Psikiyatrist olmuştur. Aynı yıl askeri görevini AdanaAskeri Hastanesinde tamamlamıştır. 1983 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde zorunlu hizmet atamasından dolayı Başasistan olarak göreve başladı. Bugüne kadar hastanenin bilimsel düzeyinin ve modernliğinin arttırılmasında büyük emeği olmuştur. 1994 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin başhekimi olmuştur. 2003 yılında emekliliğine kadar bu görevi yapmıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 5. Psikiyatri Klinik Şefi görevinide başarıyla yapmıştır.

Meslek hayatı boyunca çok fazla seminere katılıp, seminer düzenlemeye çabalamıştır. Birçok bilimsel kongreye hem konuşmacı hem genel sekreter olarak katılımda bulunmuştur. Gençlere yönelik birçok çalışması bulunur. Özellikle İstanbul’da uyuşturucu ve alkol üzerine yoğun çalışmalar gerçekleştirmiştir. Liselerdeki gençleri uyuşturucu ve alkole karşı koruma için yaptığı çalışma ve seminerlerle farkındalık yaratma ve bu büyük soruna dikkat çekmek istemiştir.

Prof. Dr. Arif Verimli, kariyeri boyuncu sayısız makale ve bilimsel yazı paylaşmıştır.

Emekli olduktan sonra 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri Anabilim Dalı’nda Öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. 2005 yılında Profesör unvanını almıştır.

El yapımı sanatlara ilgi duymaktadır. Kendisininde el yapımı maket gemi koleksiyonu vardır.

Sabah kuşaklarında yayınlanan birçok sağlık programınında yer almıştır. Son yıllarda Atv’nin en başarılı televizyon programı olan Müge Anlı’nın Tatlı Sert programında danışman psikiyatr olarak yer alır. Aynı zamanda muayenehanesinde serbest hekimlik yapmaya devam etmektedir.

Yayınları

  • 2007 – 99 Sayfada Kadında Duyguların Bedenselleşmesi
  • 2004 – Affektif Spektrum Bozuklukları
  • 2004 – Primary Fibromyalgia and Depression

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=A-Xgt2hdrkk

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu