Burak Akkul

Google News

burak akkul 14
Tam adı: Burak Akkul
Doğum tarihi: 1972
Doğum yeri: Kırklareli / Türkiye
Eşi: Seda Akkul
Çocuk (ları):
Mesleği: Sunucu
Aktif Yılları: 1989 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Burak Akkul kimdir? Burak Akkul, 1972 yılında Kırklareli’nde dünyaya gelmiştir. Akkul, Marmara Üniversitesi’nden İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Profesyonel olarak yazarlık hayatına, Güneş Gazetesi’yle adım atan Akkul çeşitli programlarda metin yazarlığı ve sunuculuk yapmıştır.

Lise yıllarındayken karikatürist olan Erdil Yaşaroğlu’la okul ve sıra arkadaşı olduğunu söyleyen Akkul, Komikaze’nin isim babasıdır.

Aynı zamanda Çılgın Bediş’in bir kaç sezonunda yazarlık yapan Akkul, Pilastip Show, Beyaz Show başta olmak üzere Okan Bayülgen, Metin Uca, Cem Özer, ve Mesut Yar’ın bugüne kadar sunmuş oldukları şov programlarında metin yazarı olarak görev yapmıştır.

Çılgın Bediş isimli komedi dizisinde 1997 – 98 yılları arasında yayınlanan sezonunun metinlerini yazmıştır. Daha sonra 3 sezon “Beyaz Show” programında metin yazarlığı yapmıştır. Okan Bayülgen‘in ise “Televizyon Çocuğu” isimli programının formatını yazmıştır.

Bunların yanı sıra birçok kitap yazan Akkul, 20 yıldan fazladır sektördedir.

Seda Akkul’la evli olan Burak Akkul, şu sıralar ulusal kanal olan Teve2 ekranlarında eşiyle birlikte Çok Gezenti isimli gezi programında ülkeleri seyahat ederek ve oteller, şehirler, gezi yerleri hakkında bir çok sorunun cevabını verir.

Sosyal medyada bir hayli aktif olan yüksek takipçi kitlelere sahip Akkul geçtiğimiz günlerde hesabından sevenleri ve takip edenlerine üzücü bir haber vermiştir.

Burak Akkul son zamanlarda dünyanın gündeminde yer alan küresel boyuta ulaşan sağlık sorunu koronavirüs teşhisi için kaldırıldığı hasteneden açıklamalarda bulunmuştur. Yapılan testleri pozitif çıkan Akkul ve eşi karantina altına alınmıştır.

Kitapları

  1. Hayat Sen Değilsin
  2. Türkçe Aşk Laçkadır
  3. Hayattan Çok Çektim

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir