Yerli Erkek Ünlüler

Bülent Parlak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Bülent Parlak
Tam adı: 
Bülent Parlak
Doğum tarihi: ??. ?? 1978
Doğum yeri: Malatya, Türkiye
Ölüm tarihi: 19 Nisan 2022
Ölüm yeri: – , Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Yazar
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Bülent Parlak Kimdir? Bülent Parlak, yazardır.

Bülent Parlak, 1978 senesinde Malatya’da dünyaya gözlerini açtı. Toplamda 8 kardeşin en küçüğüdür. 4 abisi, 3 ablası var. 6 yaşında iken babasını, 19 yaşında iken de annesi vefat etti.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Malatya’nın Konak beldesinden aldı. Eğitim gördüğü köy 7 bin nüfuslu, herkesin birbirini tanıdığı bir yerdi. Üniversite eğitimine İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde başladı. 1 sene okuduktan sonra çalışmak için girdiği gazetenin reklam servisinde görev aldı. Maddi sebeplerden dolayı üniversiteyi yarıda bıraktı. Seneler sonra tekrardan sınava girdi ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi‘ni kazandı. Ancak evli olduğu için zor bir süreç geçirdi ve okulunu 7 senede bitirdi.

İlkokuldan beri şiir yazıyordu. Üniversiteden mezun olduktan sonra şiirden ilgisini kaybeden Parlak, yıllar sonra ilkokul öğretmenleri tarafından teşvik edilip yeniden şiir yazmaya başladı. Adisyon yazdığı şiirleri Dergah dergisine gönderdi. Şairin ilk şiiri ve 2005 senesinde bu yana yazdığı birden fazla şiiri Mustafa Kutlu’nun desteğiyle Dergâh’ta yayımlandı.

Parlak, 2007 senesinde izdiham.com’da bir edebiyat portalı açtı. Bu portal, daha sonra dergiye dönüştürülen Türk ve dünya edebiyatına ilişkin metinler, edebi makaleler, öyküler ve denemeler yayınlamaktadır. Şair, İzdiham adlı kültür sanat ve edebiyat dergisinin kurucusu ve yazı işleri müdürüdür. 2008’den beri yayında olan İzdiham dergisi, “Hepimiz Ölecek Yaştayız.” ve “Kıyamet kopma ihtimaline karşı abonelik faaliyeti yoktur.” gibi bir dizi akılda kalıcı sloganlar atmaya başladı.

Dergi içeriği ve düzenlemesi ile oldukça popüler olup, özgün kapak yazılarıyla en çok okunan dergilerden biri haline gelmiştir. Derginin ilk piyasaya çıkarılan sayısının kapağında “Yaşamak sağlığa zararlıdır” yazıyordu. Bir sonraki sayının kapağı ve içeriği de oldukça ilginç ve sürükleyici konular içeriyordu.

İzdiham Yayıncılık, pek çok gence öykü, deneme ve şiirlerini yayımlama fırsatı vermekte ve bu bağlamda bir edebiyat okulu misyonunu üstlenmektedir. Parlak, 2010 senesinde Dergah Dergisi’nde daha önce yayınladığı şiirlerini “Sevgili Huzursuzluğum” isimli şiir kitabında bir araya topladı.

Bülent Parlak, 19 Nisan 2022 günü kalp krizi sebebi ile hayatını kaybetti.

Bülent Parlak Kitapları

  1. 2018 – Her Şey İçin Çok Geç
  2. 2014 – Ricakeş
  3. 2012 – Yalnızlığın İcadı
  4. 2010 – Sevgili Huzursuzluğum

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu