Yerli Kadın Ünlüler

Buket Saygı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Buket Saygı
Tam adı: Buket Saygı
Doğum tarihi: 11 Mayıs 1977
Doğum yeri: Balıkesir, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Burcu: Boğa
Ailesi: Münir Saygı (Babası), Aysel Saygı (Annesi), Gamze Saygı (Ablası)
Eşi: Çelik Erişçi (2002 – 2005)
Çocuk (ları): Atilla Ata (2004)
Mesleği: Model
Aktif Yılları: 1995 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Buket Saygı Kimdir? Buket Saygı, modeldir.

Buket Saygı, 11 Mayıs 1977 tarihinde ev hanımı Aysel Saygı ve müteahhit Münir Saygı‘nın en küçük kızı olarak Balıkesir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Gamze Saygı isminde bir de ablası bulunmaktadır.

Lise eğitimini Balıkesir’de bitirdi. 1995 yılında İstanbul’a üniversite okumak için geldi. Pek çok ajansta mankenlik ve fotomodellik  yaptı. 1998 yılında katıldığı yarışmada Türkiye Güzeli seçildi. Ablası Gamze Saygı‘da aynı yarışmada 1995 senesinde ikinci olmuştu. 1998 yılında Türkiye Güzeli seçildikten sonra Show TV’de yayımlanan Palmolive Güzeli seçildi.

2001 senesinde Kadir İnanır, Eşref Kolçak, Can Gürzap, Ayşe Hatun Önal, Başak Sayan ve Ebru Güzel ile birlikte “Derman Bey” isimli dizide rol aldı. 2007 senesinde Star TV’de yayınlanan “Ünlüler Sirki” isimli programda sunucu Jess Molho, Furkan Kızılay, Cengiz Küçükayvaz, Arzu Yanardağ, Tarık Mengüç, Seda Üren, Zümre, Noella, Tuğba Özay gibi isimler ile birlikte yer almıştır. Yarışmanın birincisi Furkan Kızılay oldu.

Buket Saygı, 2002 yılında şarkıcı Çelik Erişçi ile dünya evine girdi. Fakat evlilikleri 2005 yılında ayrıldılar. Bu evliliklerinden 2004 yılında Atilla Ata isminde bir oğlu dünyaya geldi. Saygı, şarkıcı Çelik’ten ayrıldıktan sonra Hollanda’da ikamet eden tekstilci Murat Kuyumcuoğlu ile 3 yıl bir birliktelik yaşadı.

Buket Saygı’nın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  1. 2005 – Zaman Tüneli (Televizyon Dizisi)
  2. 2001 – Derman Bey (Televizyon Dizisi)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=JyQt5f8b-a8

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu