Kişisel Bakım

Bu Cilt Bakım Maskeleri İle Kışın Bile Yüzünüz Mükemmel Kalacak

instagram takipçi hilesi

Yaz kış fark etmeksizin cilt bakımı her zaman güzellik ve sağlıklı bir yüz için gerekli olan bir aşamadır. Ama kış aylarında bu aşama daha da bir önem gerektirir. Şöyle ki kışın havaların soğuması ciltte nem eksikliğinden kaynaklı bir kuruluk meydana getirir. Bu da yüzde bir donukluğa neden olur. Tabi önlemler alındığı takdirde bu kış aylarında sizde canlı bir yüze sahip olabilirsiniz. Peki ya nasıl?

Gerek yüzünüze ferahlık katacak cilt bakım maskeleri gerekse yüzünüzde nem bombası etkisi yaratacak kremler kullanarak kışın kuruyan yüzünüze canlılık katabilirsiniz. İşte rahatlıkla yüzünüze uygulayabileceğiniz cilt bakım maskeleri.

Zeytinyağı Ve Yumurta Sarısı İle Yapılan Cilt Maskesi

zeytin yagi ve yumurta sarisi ile cilt maskesi

Haftada iki kere kullanılma şartıyla tavsiye edilen bu maske cilde oldukça bir yumuşaklık katmakta. Zeytinyağının içerdiği vitaminler ise yüzde parlaklığa yol açmaktadır.

Kullanılacak Malzemeler:

  • 4 damla zeytinyağı
  • 2 adet yumurta sarısı

Hazırlanış Aşaması: Yumurta sarısı ve zeytinyağını homojen bir hal alana kadar iyice karıştırın. Daha sonrasında yüzünüzü iyice temizleyin ve karışımı cildinize uygulayın. Yaklaşık 20 dakika kadar maskeyi cildinizde tutun ve sonrası cildinizi suyla durulayın. Ardından nemlendirici krem olarak kullandığınız herhangi bir krem ile cildinizi nemlendirin.

Bal Ve Muz İle Yapılan Cilt Maskesi

bal ve muz ile yapilan cilt maskesi

Yaşlanmayı önleyici ve kırışıklıkları azaltıcı bir etkisi de bulunan bu maske, cilt içinde içerdiği mineraller bakımından oldukça nemlendirici bir etkiye sahiptir.

Kullanılacak Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Yarım adet muz

Hazırlanış Aşaması: Muzu olabildiğince ezin ve bir kıvam elde edince içerisine balı ilave edin. Sonrasında oluşan karışımı cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar cildin maskeyi emmesini sağlayın. En son olarak cildinizi bol su ile yıkayın.

Gliserin İle Yapılan Cilt Maskesi

gliserinli cilt maskesi

Cilt bakım maskeleri arasında en çok tercih sebebi olan maskelerden biride Gliserin ile uygulanan bu maskedir. Maske sonrası yüzde oluşan rahatlığa ve yumuşaklığa sizde şaşıracaksınız.

Hazırlanış Aşaması: Herhangi ek bir malzemeye gerek dahi duyulmadan sadece pamuk ve gliserin işinizi rahatça görecektir. Şöyle ki ilk aşamada yüzünüzü iyice temizleyip hafif nemli kalacak şekilde maske öncesi hazırlamalısınız. Sonrasında pamuğa gliserin dökerek göz ve ağız gibi hassas bölgelerden kaçınacak şekilde gliserini tüm cildinize uygulayın. Maske sonrası ise cildinizi temizlemenize gerek yoktur.

Vazelin

Vazelin

Hemen hemen herkesin evinde olması gereken ürünlerden biri ise vazelindir. Malum bazen maske yapmak çok zor gelir ve vazelinde tam burada devreye girer ve tam bir kurtarıcı konumunu alır. Şöyle ki içermiş olduğu bol nemlendirici özellik bakımından kuruyan bölgelere canlılık kazandırır hem de hiçbir hazırlama işlemi olmadığından sizlere zaman kazandırır.

Son olarak sizde eğer malum kış aylarında parlak ve canlı bir yüze sahip olmak isterseniz sunmuş olunan cilt bakım maskeleri tarifi sizler için yardımcı bir nitelikte olabilir.Es

Kaynak
CiltgüzellikEsranınportresi

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu