Yerli Kadın Ünlüler

Brit Marling Kimdir?

instagram takipçi hilesi

brit marling kimdir 30
Tam adı: Brit Heyworth Marling / Brit Marling
Doğum tarihi: 7 Ağustos 1982
Doğum yeri: Şikago, Ilinois / Amerika
Boyu: 1,70 m
Ailesi: Heidi Marling – John Marling
Mesleği: Yazar- Yönetmen – Oyuncu
Aktif Yılları: 2011’den Günümüze
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Brit Marling kimdir? Brit Marling, Netflix’in en çok izlenen dizilerinde The OA adlı yapımın oyuncusu ve yönetmenidir.

7 Ağustos 1983 yılında dünyaya gelen Marling, Georgetown Üniversitesi’nin ekonomi bölümünü okumuştur.

Doğum yeri Chicago / Illinois / ABD olan oyuncu eğitiminin ardından Los Angeles’a taşınmış ve burada senaryo yazarlığı yapmaya başlamıştır. 10 parmağında 10 marifet olan Brit, oynadığı filmlerde karakteri ile yeteneği ortaya koyar.

Amerika’lı yazar, bir seneliğine Küba’da yaşamıştır. IMDb’den alınan bilgiye göre ünlü banka Goldman Sachs, Brit Marling’e iş teklifinde bulunmuştur. Fakat Marling sinema kariyeri için bu teklifi reddetmiştir.

İlginizi çekebilir: İnsanın Zekasını Zorlayan En İyi 10 Film Önerisi

Brit Marling’i sıradan filmlerde görmek mümkün değildir. Çünkü o genellikle bilim kurgu tarzında filmlerle karşımıza çıkar. Fakat oynadığı rollerin o kadar hakkını verir ki seyirci bir anlığına izlediğinin dizi ya da film olduğunu unutur.

İşlediği konular, usta oyunculuğu, kalemi ve yönetmenlikteki becerisi bu durumun en açık göstergesidir. Brit, şuanda olduğu yere ulaşmak için çok çaba sarf etmiştir. Belki de bu durumun en hafif göstergesi bankadan gelen teklifi reddetmesidir. Çünkü ona göre, kararlı ve sağlam bir gelirden daha önemliydi oyuncu olmak.

Brit Marling’in hayatında dönüm noktalarından bir tanesi de Zal Batmanglij ile tanışmasıdır. Zal Batmanglij, Marling’in okulunda Antropoloji bölümü’nün öğrencisiydi. Zal’ın çektiği bir kısa film Brit’in ilgisini çekti ve Brit, Batmanglij’e “Senden bir şeyler öğrenmek istiyorum.” dedi. Bu söz onun hayatında birçok kapının açıılmasına sebep olacaktı.

Fakat sadece Brit Marling değil Zal Batmanglij’in de öğreneceği çok şey vardı. İki arkadaş birbirlerini “En büyük öğretmen” olarak nitelendiriyordu. Brit ve Zal birlikte Los Angeles’ a taşındıklarında geçirdikleri zor süreçi atlatmak için birbirlerine var gücü ile destek oldular. Zaman zaman yaşadıkları zorluklar karşısında pes edecek gibi olduklarını hissetiklerinde birbirlerinden destek almayı sürdürdüler.

İkilinin ilk filmi “Sound of My Voice” olmuştur. İkili filmin senaryosunu yazarken maddi imkansızlıkla karşı karşıya kalmışlardır. Hatta bilgisayarları bile yoktu.

Projelerini hayata geçirmek için Apple’dan 13 gün boyunca bilgisayar kullanmışlardır. Ve ne zaman proje ile ilgii bir şey gerekse yeniden bilgisayar alıp, yazıları harddiske atıp Apple’a teslim ederlerdi. (Bu durumun birçok yerde duyulmasından Apple şirketi rahatsız olmuştur.)

Brit Marling Filmleri

 1. Başka Bir Dünya
 2. Doğu
 3. Sesimin Etkisi
 4. I Origins
 5. Entrika
 6. The Keeping Room
 7. Geçmişin Sırları
 8. The Better Angels
 9. Boxers and Ballerinas
 10. Aşkı Bulunca
 11. Babylon

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu