Kişisel Bakım

Bölgesel İncelme Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Bölgesel İncelme Nedir?

Bölgesel incelme, günümüzde birçok insan için temel bir ihtiyaç haline geldi. Hareketsiz bir yaşam ve kötü beslenme gibi birçok faktöre bağlı olarak vücudun belirli bölgelerinde, yağlanma görülebilir. Bu vücut bölümleri genellikle kalçalar, bacaklar, karın ve yanlardır. Bazen selülit görünümüne yağlanma da eşlik edebilir.

Vücudun bu bölgelerinde meydana gelen yağlanma hoş olmayan bir vücut görünümü yaratır ve bölgesel incelmeyi sağlamak için çeşitli yöntemler devreye girer. Vücutta yağ biriktirme kısmını seçmenin en uygun yolu budur. Aynı zamanda hastanın durumuna göre uygun yöntemi ve kaç kez yapılması gerektiğini belirlenir. Bazı kişiler için bir uygulama yeterli olurken, bazıları için daha fazla uygulama gerekebilir. Seans sayısı da basit bir kontrolden sonra belirlenecektir.

bölgesel incelme

Bölgesel incelme, spor yapmayanlara üşenenler veya zamanı olmayanlar için genelde tercih edilen estetik operasyonlarından sayılır. Bölgesel incelme yöntemi, seansları ve ne kadar devam edileceği kişinin kilosuna ve hedefine göre değişiklik gösterir. Bu yüzden bir uzmandan yardım alarak yapılması daha uygundur.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Herhangi bir cerrahi müdahale veya kesi yapılmadan bölgesel inceltme işlemi gerçekleştirilebilir. Ameliyatsız yöntemler de vücudu şekillendirebilir ve lokalize yağlardan kurtulabilir. Bu yöntemler liposuction gibi tekniklerle karıştırılmamalıdır.

Kavitasyon, Soğuk Lipoliz, UltraShape ve Lipocel en çok tercih edilen bölgesel inceltme yöntemleridir. Her yöntemin her hastada işe yaraması pek olası olmadığı için öncelikle alanında uzman bir doktora başvurmak gerekir. Bu sayede vücudun hangi bölgelerinin yağlandığını, selülit oluşumunda yağlanma olup olmadığını vb. analiz etmek mümkündür.

bolgesel incelme nedir yontemleri nelerdir2

Ardından, bireye en verimli şekilde kilo vermesi için en uygun yöntemi önerin. Elbette bu yöntemlerin süresi değişebilir. Kaç kür tedavi uygulanması gerektiği de hastadan hastaya değişir. Bu konularda bilgi almak için öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

Bölgesel İncelme Kalıcı Mıdır?

Bölgesel inceltme uzun süreli sonuçlar sağlar. Ancak sürekli oturma, sağlıksız veya dengesiz beslenme gibi etkenler nedeniyle incelmiş bölgelerde yağlanma gelişebilir. Bu nedenle hastalar bölgesel incelme ve şekillendirme sonrası yaşam tarzına ve beslenmeye azami özen göstermelidir. Bu sayede bölgesel inceliğin kalıcı hale gelmesi sağlanır.

bolgesel incelme nedir yontemleri nelerdir1

Düzenli egzersiz yapıp beslenmenize ve günlük su alımınıza dikkat ederseniz daha sağlıklı bir vücut görünümü mümkündür. Egzersiz yapmak da lokal incelme sağlayabilir. Vücudun hangi bölgesinde yağ olduğuna bağlı olarak yapılması gereken egzersizler ve hareketler değişiklik gösterecektir. Ancak genel olarak yağ bölgesindeki kasları geliştirmeye yönelik egzersizlerin yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Bölgesel İncelme İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu