Sağlıklı Yaşam

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

instagram takipçi hilesi

Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde birçok kişi boğaz ağrısından yakınmaya başlar. Yutkunmamızı, bir şeyler yiyip içmemizi zorlaştıran boğaz ağrısı, hava sıcaklıklarının düşmeye başladığı bu günlerde kendisini göstermeye başlıyor. Hayatımızı zorlaştıran sağlık sorunlarından olan boğaz ağrısı ile savaşmamız gerektiğinde, uygulayabileceğiz basit ama etkili bazı yollar vardır.

1442233644992

Eğer siz de boğaz ağrısından şikayetçi olanlardansanız çözümü işte bu yazıda. Soğukların  etkisini göstermeye başladığı bu günlerde, enfeksiyonları azaltarak boğazınıza iyi gelecek ve bir an önce iyileşmesini sağlayacak yöntemleri uygulayarak bu durumu kolaylıkla atlatabilirsiniz. İşte boğaz ağrısına iyi gelecek uygulamalar:

her bogaz agrisi icin antibiyotige basvurmayin

Sık Sık Ilık Su İçin!

Temel yaşam kaynaklarımızdan bir tanesi olan su, mucizevi yapısı ile birçok şeye iyi geliyor. Boğaz ağrısı yaşayanlar su içerek boğazlarındaki tahriş ve yıpranmaları giderebilirler. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta, içtiğiniz suyun ılık olmasıdır. Ilık su boğaz ağrınıza iyi gelecektir. Çok soğuk ve sıcak içecekler boğazınızı daha da tahriş edeceğinden sadece ılık içecekler tüketmenizde fayda var.

elektronik sigara icmek guvenli mi 8503792

Tütün Ürünleri Tüketmeyi Bırakın!

Boğaz ağrısını kısa sürede yok etmek için sigara, pipo, nargile vb. tütün ürünlerinden uzak durmalısınız. Boğaz ağrısına neden olan mikropları tütün ürünlerinin artırdığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra tütün ürünlerinin içinde bulunan zehirli duman boğazı tahriş etmektedir. Bu nedenle bu ağrıdan kısa sürede kurtulmak için bu tür zararlı maddelerden uzak durun.

bas agrisina iyi gelen bitki caylari

Bol Bol Bitki Çayları İçin!

Her derde deva son derece doğal bitki çayları boğaz ağrısının geçmesinde de size yardımcı olacak gıdalardan bir tanesidir. Özellikle ada , papatya, rezene, sarı kantoron ve melisa çayları boğazıcınızı yumuşatıcı etki yaparak geceleri hem sizi daha rahat uyutacak hem de boğazınızdaki ağrının geçmesini sağlayacaktır.

bogaz agrisindan kurtulmanin 12 etkili

Boğazınızı Sıcak Tutacak Bir Fularla Sarın!

Bu ağrıdan kurtulmak için boğazınızı her zaman sıcak tutmanız gerekmektedir. Özellikle gece uyurken boğaz bölgemiz açık kalarak daha çok üşütebilir. Bu nedenle boğazınızı daha önce ısıttığınız bir fularla yatmadan önce sarın. Bu yöntemle boğazınızı sıcak tutarak daha kolay ve hızlı bir iyileşme gösterebilirsiniz. Aynı zamanda aynı yöntemi gün içerisinde evde ve dışarıda da uygulayabilirsiniz.

Ayurvedik ballı limonlu zencefil çayı tarifi

Zencefil, Bal ve Limon Karışımı Hazırlayın!

Boğaz ağrısı çekenlerin en çok tercih ettikleri yöntemlerden olan zencefil, bal ve limon karışımı boğazınıza son derece iyi gelecektir. Balın yumuşatıcı etkisi ile limonun anti bakteriyel yani enfeksiyon sökücü etkisi birleştiğinde harika ve enfes bir karışım elde edilmektedir. En doğal balgam söktürücü olarak bilinen toz zencefili de bu karışımın içerisine ekleyerek boğaz ağrınız için etkili bir ilaç elde etmiş olacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=8_X93wo4de8

Kaynak
sozcu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu