Film & Dizi Önerisi

Bizi Hatırla Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Bizi Hatırla filmi yönetmen ve senarist koltuğunda Çağan Irmak oturuyor. 2018 yapımı olan film, dram türünde sinemaseverlerle buluşuyor. Filmin başrollerinde Altan Erekli, Tolga Tekin, Özge Özberk yer alıyor. Film İstanbul ve İzmir’de çekilmiştir.

Bizi Hatırla filminin IMDb bilgilerine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Bizi Hatırla Filmi Konusu ve Oyuncuları
Türkçe İsmi: Bizi Hatırla
IMDb Puanı: 7.4
Yapım yılı: 2018
İlk vizyon tarihi: 23 Kasım 2018
Yaş Sınırı: 13+
Yönetmeni: Çağan Irmak
Senarist: Çağan Irmak
Yapımcı: Şükrü Avşar
Yapım Şirketi: Avşar Film
Başrol Oyuncuları: Tolga Tekin, Altan Erkekli, Özge Özberk
Türü: Dram
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: (Dizi ise)

Bizi Hatırla Filmi Konusu

Bizi Hatırla Filmi Konusu ve Oyuncuları

Film aslında bir baba ve oğul ilişkisine değinir. Fakat bu baba oğul ilişkisinin içinde sevgiden çok; pişmanlık ve geç kalmışlık hissi yatar.

Kaan çalışma dünyası ile tüm zamanını geçiren biridir. Medya dünyası Kaan’ın tüm zamanını ele geçirmiştir. Ancak Kaan bu durumdan hiç memnun değildir, hayattan ve yaşadıklarından çok bunalmıştır.

Kaan’ın babası Eşref ise papağanı ile birlikte Foça’da yaşamaktadır. Eşref, sık sık bayılma nöbetleri geçirmeye başlamıştır. Her bayıldığında komşuları ve dostları ona yardım etmiştir.

Fakat Eşref’in durumu basit bir bayılma nöbeti değildir. Sağlık sorunları oldukça ciddidir. Ahbapları Eşref’in durumundan Kaan’ı haberdar ederler. Kaan ise babası ile zaman geçirmeye alışkın değildir.

Kaan, kendi hayatına ve işlerine o kadar odaklı yaşar ki kendi kızının bile farkına varmaz. Kızında da anaroksik hastalığı vardır. Fakat onun hastalığını bile dedesi fark etmiştir.

Kaan, kaybettiği zamanı kazanmak ve babasını hayatta tutmak ister. Fakat iş konusundaki başarılarını (!) özel hayatında devam ettiremez.

Filmi izlerken bir Babam ve Oğlum benzerliği seyircinin gözünden kaçmaz. Özellikle iki filmde de bulunan duygusal sahneler, dram sahnesinin hakkını verir.

Oyuncuların rolünün hakkını verdiği çok net bir şekilde görülür. Özellikle Altan Erekli baba rolünü çok başarılı bir şekilde seyirciye aktarır. Sumru Yuvacık ise hem etkili hem de sade oyunculuğu ile kendine hayran bırakır.

Filmin sonunun sürprizli bitmediğini belirterek minik bir spoiler verelim. Ancak filmin içerdiği mesajlar, yaşamın acımasızlığı, geç kalınmışlık hissi filmi izlenmeye değer kılar.

Bizi Hatırla Filmi Oyuncuları

Bizi Hatırla Filmi Konusu ve Oyuncuları

  1. Altan Erkekli – Eşref
  2. Tolga Tekin – Kaan
  3. Özge Özberk – Ece
  4. Binnur Kaya – Fatoş
  5. Sumru Yavrucuk – Leman
  6. Nazan Öncel – Kendisi

Bizi Hatırla Filmi Videoları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu