Kişisel Bakım

Bişektomi (Hollywood Yanağı) Nedir?

instagram takipçi hilesi

Bişektomi ya da Hollywood Yanağı olarak da bilinen yağ aldırma ameliyatı insanların son 10 yıldır ilgi gösterdiği en popüler estetik operasyonlardan biridir. Tıpta bukkal yağ aldırma işlemi olarak da bilinir. Hollywood Yanağı isminden de anlayabileceğiniz gibi, insanların çoğu sıska ve kemikli bir yüze sahip olmak için ünlülerden ve modellerden etkileniyor.

Elmacık kemiklerinin daha yüksek olması, daha ince ve daha uzun görünen bir yüze sahip olmak ünlüler arasında da çok popüler bir ameliyat olmuştur. Bu ameliyatı olmak için özel bir durum yoktur. Elmacık kemiğinizin altında yanak bölgenizde yağ dokusu varsa yağ aldırma ameliyatı olmaya uygunsunuz demektir. Fakat son karar doktorunuza aittir.

Bişektomi

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat liposuction yapılıyormuş gibi görünse de durum tam olarak öyle değildir. Hem teorik hem de teknik olarak kulağa aynı geliyor. Fakat liposuction gibi kanüllerle yani cilt altındaki yağın alınması için küçük tüpler ile yanak yağı alımı yapılmamaktadır.

Elmacık kemiklerimizin altında yağlı maddeden yapılmış bezler bulunur. Yuvarlak bir yüze sahip olan ve bundan memnun olmayan kişiler bu maddeyi aldırır. Yağ aldırma işlemi, yüz iyileştikten sonra daha ince ve kemikli sonuçlar veren bir tür yüz düzeltme operasyonudur.

Bişektomi
Bella Hadid

Bişektominin Sonucu

Bişektominin sonucu, görünür yara izi olmayan daha ince bir yüz şeklidir. Elmacık kemikleriniz, yağ alma işlemi sonrasında yüzünüzün alt üçte birlik kısmında bir kontur oluşturduğundan daha belirgin olacaktır.

Yağ tabakası çıkarıldığı için sonuç uzun ömürlü olacaktır. Bununla birlikte, optimal kalıcı bir sonuç elde etmek için hastamıza ameliyattan sonra sağlıklı bir yaşam tarzına uyum sağlamasını önerilmektedir.

Mükemmel incelmiş bir yüz yaratmanın yanı sıra, bişektominin konturlu elmacık kemiklerinin sonuçlarını tamamlamak için mükemmel çene hattını oluşturmak için bu ameliyatı bir dolgu tedavi planı ile destekleyebilirsiniz. Eğer böyle bir şeyde istiyorsanız bunu doktorunuz ile önceden konuşmanız gerekmektedir.

Bu ameliyatın belirgin bir izi yoktur ve iyileşme süresi çok hızlıdır.

Bişektominin Artıları Nelerdir?

Cinsiyeti ne olursa olsun, yanağı çok olan kişiler bu işlemden faydalanabilir. Bişektominin genel artıları şu şekildedir;

  • Daha düzgün duran yüz taslağı
  • Daha estetik görünüm
  • Profilin genel dengesi
  • Yüzde kötü duran şekil bozukluğunun kaldırılması
  • Artan benlik saygısı

Bişektomi

Bişektomi ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu