Kişisel Bakım

Birbirinden Etkili 5 Doğal Tırnak Bakım Yöntemi

instagram takipçi hilesi

Doğal Tırnak Bakım

Son dönemlerde popüler hale gelen protez tırnak furyası pek çok kişiyi doğal tırnak bakım yöntemlerini araştırmaya yöneltti. Özellikle protez tırnak yaptırdıktan sonra tırnaklarda meydana gelen kırılma ve zayıflamaları önlemek için çeşitli yöntemler araştırılmakta.

dogal tirnak bakim 2

Bunun yanı sıra tırnak yemek problemi olan ya da tırnak yapısı zayıf olan kişilerde doğal yöntemler araştırmakta. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda doğal tırnak bakım yöntemlerini bir araya getirdik. Şimdiden keyifli okumalar dileriz 🙂

En Etkili Doğal Tırnak Bakım Yöntemleri

Doğal tırnak bakım için yapmanız gerekenlerin her birini maddeler halinde sıraladık. Özellikle düzenli kullanımlarda bu yöntemlerin oldukça faydalı olacağını belirtmek gerekiyor. Hazır ürünler yerine tercih edilen doğal içerikli karışımlar çok daha etkili ve sağlıklı!

dogal tirnak bakim 3

1.) Zeytinyağı ve Limon Mucizesi

Doğal tırnak bakım yöntemleri arasında en etkili çözüm sunan metotların başında zeytinyağı ve limon karışımı geliyor. Zeytinyağının yapısında bulunan doğal maddeler tırnak bakımını gerçekleştirmek konusunda oldukça etkili. Karışım içinde bulunan limon ise tırnaklarınızın güçlenmesine olanak sağlıyor.

Zeytinyağı ve limonla tırnaklarınıza bakım yapmak için 3 yemek kaşığı zeytinyağını ve 6 damla limon suyunu küçük bir kase içerisinde karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımı tırnaklarınıza ve tırnak diplerinize uygulayın.
Haftada birkaç kere bu metodu düzenli şekilde uyguladığınızda tırnak yapınızın güçlenmeye başladığını fark edeceksiniz.

dogal tirnak bakim 4

2.) Bal ve Limon Karışımı

Balın oldukça faydalı bir besin kaynağı olduğu tarafından biliniyor. Bunun yanı sıra balta cilt bakımı olmak üzere pek çok bakım çeşidinde kullanılmakta. Bunların arasında tırnak bakımı da geliyor.

Ek olarak balın besleyici yapısı limonla bir araya geldiğinde çok daha etkili sonuç almak mümkün. Oldukça sıklıkla kullanılan bu yöntem sayesinde daha güçlü ve daha sert tırnaklara sahip olmak mümkün.

Yapmanız gereken tek şey küçük bir kabın içerisinde yeterli miktarda bal ve limonu bir araya getirmek. Daha sonrasında ise bu karışımı benzer şekilde tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bilhassa tırnak etlerinde sürekli soyulma yaşayan kişiler bu yöntemi uygulayabilirler.

dogal tirnak bakim 5

3.) Lavanta Yağı Bakımı

Lavanta yağı son dönemlerde sıklıkla kullanılan doğal yağlar arasj da yer alıyor. Özellikle uyku problemi çeken kişilerin kullanımı için sıklıkla önerilmekte. Ancak tek faydası bununla da sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda doğal tırnak bakım yöntemleri açısından da oldukça faydalı.

Bilhassa tırnak etlerinde kuruluk olan kişiler için oldukça faydalı olan lavanta yağını tırnak etlerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda tırnak etlerinde yumuşama meydana geldiğini göreceksiniz.

dogal tirnak bakim 6

4.) Badem Yağı Bakımı

Badem yağı özellikle vitamin içeriği konusunda zengin bir yapıya sahiptir. Yapısında bulunan A,B ve E vitaminleri sayesinde tırnakların daha güçlü bir yapıya ulaşmasına olan sağlar. Bilhassa devamlı olarak tırnak kırılması problemiyle karşı karşıya kalıyorsanız tırnaklarınıza düzenli olarak badem yağı uygulamanız faydalı olacaktır.

Badem yağını tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda tırnaklarınızın daha sert ve sağlıklı yapıya ulaştığını siz de fark edeceksiniz.

dogal tirnak bakim 7

5.) Karbonatlı Su Bakımı

Özellikle düzenli olarak oje, protez tırnak ya da takma tırnak kullanan kişiler tırnaklarında sararma problemi yaşamakta. Karbonat sahip olduğu içeriği sayesinde beyazlatıcı etki göstermektedir.

Küçük bir kase içinde bir miktar karbonat ekleyip iyice karıştırın. Ardından hazırladığınız karışımın içerisine tırnaklarınızı sokun ve on dakika bekletin. Periyodik kullanımlar sonrasında tırnaklarınızdaki sararmaların kaybolacağını fark edeceksiniz.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda tırnaklarınızı güçlendirmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemleri bir araya getirdik. Doğal tırnak bakım yöntemlerinin yanı sıra düzenli tırnak manikür ve pedikürü yapmak da tırnaklarınızı güçlendirmenize yardımcı olacaktır.

Doğal Tırnak Bakım Yöntemleriyle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu