Film & Dizi ÖnerisiListeler

Bir Günde Bitirebileceğiniz Netflix Mini Dizileri

instagram takipçi hilesi

Eve kapanıp kaldığımız bu günlerde yapacak bir şey bulamayanlar kendilerini dizi ve film izlemeye veriyor. Netflix tutkunları için bir günde izleyip bitirebilecekleri mini dizileri bir araya topladık. Farklı türlerde seçmeye özen gösterdiğimiz bu listemizde çoğu kişiden övgü alan veya hak ettiği değeri görmeyen dizilere yer verdik. İyi seyirler.

Netflix’te Bir Günde İzleyip Bitirebilecek Mini Diziler

Inside The Bill’s Brain

inside bills brain

Inside the Bill’s Brain isimli mini dizi adından da anlaşılabileceği gibi Bill Gates üzerine hazırlanan yarı biyografik, belgesel türünde bir yapımdır. Davis Guggenheim tarafından yaratılıp hazırlanan bu projenin yaklaşık 50 dakikadan oluşan 3 bölümü vardır. Microsoft’un eski CEO’su ve Bill Gates’in hayatı, düşünceleri ve eşiyle olan Vakıflarını konu almaktadır.

Netflix’in en çok değer verdiği proje türlerinden birisi olan belgeseller arasında en sevilenlerden olmayı başarmış Inside The Bill’s Brain oldukça beğenilmiş Netflix mini dizileri listesinde yer alır. Belgesel türü izlemeyi sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım olmasının yanında beğenenlerin de bu yazıdaki diğer başarılı belgeselleri izlemesini tavsiye ederiz.

The Forest

the

Julius Berg’in yönetmenliğini yaptığı 2017 yapımlı The Forest, Fransız polisiye, gerilim ve suç türünde dizidir. Temmuz 2018’de Netflix’te yayınlanmaya başlamıştır. Yaklaşık dizi süreleri 50 dakikadır. Toplamda 6 bölümü bulunan dizinin başrollerinde Samuel Labarthe, Suzanne Clément ve Alexia Barlier yer alır.

Hikaye Fransa’da Ardenler Ormanı’na yakın yerlerde bulunan bir kasaba geçer. Dizi aslında Netflix’te yer alan birçok dizinin konusu gibi klişe bir ‘kayıp’la başlar. Jennifer isimli bir kızın kaybolmasıyla kasabada gelişen olaylar konu alınır. Ancak dizi insanı ters köşe yapabilen ve kendisine bağlayan yanlarıyla da izleyip bir günde bitirmenizi sağlar.

Haunting of Hill House

tepedeki

Netflix için hazırlanan Mike Flanagan’ın yaratıcısı olduğu ve aynı zamanda yönettiği, Amerikan doğaüstü korku mini dizisidir. Ekim 2018’de yayınlanan dizinin bir sezon 10 bölümü bulunur. Dizi Shirley Jackson’ın aynı isimde olan 1959 romanından uyarlanmıştır.

Dizi, ilerde perili köşk olarak ünlencek olan bir evde büyümüş 5 kardeşin hikayesini konu almaktadır. Yıllar sonra yaşadıkları trajediler üzerine bir araya geldikten sonra geçmişleriyle yüzleşmek zorunda kalırlar. Michiel Huisman, Carla Gugino, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Timothy Hutton, Elizabeth Reaser gibi birçok isim dizinin kadrosunda yer alır.

The Society

the

2019 yapımlı Christopher Keyser tarafından yaratılan Amerikan gençlik gizemli drama türünde bir mini seridir. 10 bölümden oluşan dizi konusuyla Netflix’te ilgi çeken ve 1 sezon olduğu için hemen biten dizilerden biri olmuştur.

Connecticut, West Ham’da bir grup gencin alternatif bir evrene geçmesini konu alan The Society, gizemli bir konuyla akıp gitmektedir. Gençlerin geçiş yaptıkları evrende sadece onlar vardır. Zamanla düzen kurmaya çalıştıkları bu evrende psikolojik, ruh sağlığı, taciz, cinsiyetçilik gibi birçok konuya cesurca değinmektedirler.

What If

what

2019’da Netflix’te yayınlanmaya başlayan What If dizisi 10 bölümden oluşan bir seridir. Mike Kelley tarafından yaratılmış olan dizi Amerikan gerilim antoloji dizisidir. Dizinin kadrosunda Renée Zellweger, Jane Levy ve Blake Jenner gibi daha birçok isim yer alır.

What If, idealist bir bilim insanı ve kocasının teknolojik tıbbi bir işi için gizemli yatırımcısıyla bir anlaşma yapmasını konu alır. Anlaşma ise yatırımcı olan kadının, baş karakterin kocasıyla bir gecelik ilişki için işlerine 80 milyon dolarlık yatırım yapmasıdır.

100 Humans

100

100 cesur insanın yaş bakımından, cinsellik bakımından, insan olma ve mutlu olma gibi birçok yönden insanı ölçen deneylere katıldığı bir belgesel türünde mini seridir. Oldukça eğlenceli bir yapım olan 100 Humans, farklı geçmişe sahip ve farklı özellikteki insanların değişik deneyimler yaşadığı deneysel ortamlardaki yaşadıklarını aktarmaktadır.

I Am Not Okay With This

i am not okay with this 11 685x1016

Netflix’in 2020’deki en yeni dizilerinden olan ‘I am not okay with this‘ fantastik türde gençlik ve dram dizisidir. Süper güçleri ortaya çıkan ve onları dizginlemek için uğraşan gergin bir çocuk olan Syd’in hikayesini konu alır.

Alaycı bir anlatımı olan dizi tam bir gençlik dizisi olsa da akıcı ve her bölümü 20 dakikalarda olduğunda toplam 7 bölümü bir günde bitebilecek bir mini seridir.

Fragmanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu