Film & Dizi ÖnerisiListeler

Bilgisayar Konulu Diziler

instagram takipçi hilesi

Bilgisayar ve İnternet dünyası ile içli dışlı iseniz ve ayrıca sıkı bir dizi takipçisiyseniz, bu konuda çekilmiş dizileri izlemiş olabilirsiniz. İzlemediyseniz size bazı dizi önerilerimiz olacak. Önereceğimiz dizilerin bazıları bir şirketin IT biriminde çalışanların başından geçenleri komik bir dille anlatırken,bir başkasında iş yerinde beyaz evde ise siyah şapka takan bir hackerın yaşadıkları anlatılıyor.

İşte Bilgisayar Konulu Diziler:

1.  The IT Crowd 
İlk dizimiz İngiliz yapımı bir komedi. Kenarda köşede kalmış ve bir çok dizi izleyicisinin keşfetmediğine emin olduğumuz bu dizide Reynholm Industries’in bodrum katında çalışan Roy ve Moss isimli iki bilgisayar mühendisi ve onların başına atanan ama IT’den hiç anlamayan Jen’in komik ve eğlenceli anılarını izliyoruz. Roy ve Moss o kadar asosyal kişiliklerdir ki bilgisayardan başka anladıkları bir şey yoktur. Ayrıca dizinin daha ilk bölümünde klasik IT’ci sözü “sistemi aç kapat düzelir” ile karşılaşmak çok eğlenceli.

the it crowd
Süresi: 25 dakika.
IMDB puanı : 8.6
İlk bölüm yayım tarihi: 3 Şubat 2066
Son bölüm yayım tarihi: 27 Şubat 2013 (Final)
Sezon sayısı : 5
Oyuncular: Chris O’Dowd (Roy), Richard Ayoade (Moss), Katherine Parkinson (Jen)

2. Mr. Robot
Bu diziyi duymayan yoktur herhalde. Gündüzleri beyaz şapkalı bir hacker yani siber güvenlik uzmanı olarak çalışan akşamları ise siyah şapkasını takarak kötü niyetli bir korsana dönüşen Elliot isimli programcının maceralarını özellikle de hacker dünyasını merak ediyorsanız bu diziyi izlemelisiniz. Elliot, siber güvenlikçilerin kullandığı Kali isimli Linux dağıtımını dizi boyunca bol bol kullanıyor. Bir küçük not dizinin bazı bölümlerinde aile içinde izlenemeyecek sahneler mevcut.

mrrobot

Süresi: 49 dakika
IMDB puanı : 8.6
İlk bölüm yayım tarihi: 17 Mart 2015
Son bölüm yayım tarihi: 21 Eylül 2016
Sezon sayısı : 2
Oyuncular: Rami Malek(Elliot), Christian Slater(Mr. Robot), Portia Doubleday (Angela)

3. Silicon Valley

Yine popüler dizilerden biri olan Silikon Vadisi, San Fransico’daki dünyanın IT merkezi silikon vadisinde çalışan bilgisayar mühendisi Richard ve onun arkadaşlarının maceralarını anlatıyor. Herkes gibi Richard ve arkadaşları da bir proje geliştirip Google’a satıp milyoner olmanın hayalini kurmaktadırlar. Bakalım gerçek hayat böyle mi?

silicon valley

Süresi: 28 dakika
IMDB puanı : 8.6
İlk bölüm yayım tarihi: 6 Nisan 2014
Son bölüm yayım tarihi: 25 Haziran 2017
Sezon sayısı : 4
Oyuncular: Thomas Middleditch (Richard), T.J. Miller (Erlich), Josh Brener (Big Head)

4. Dark Net
Dark Net aslında bir belgesel. İnternet ve İnternet’in karanlık dünyasının ve tehlikelerinin anlatıldığı belgesel aslında bir dizi tadında.

darknet

Süresi: 30 dakika
IMDB puanı : 7.2
İlk bölüm yayım tarihi: 21 Ocak 2016
Son bölüm yayım tarihi: 25 Mayıs 2017
Sezon sayısı : 2

3 Yorum

    1. Bilgi üstüne koyuldukça yücelir . Dilersen daha kibar bir dille öneri şeklinde yazabilirdiniz. Sonuçta karşınızdaki bir şeyler üretiyor ve sizlere sunuyor. Bir tek sizin beğendiğiniz diziyi yazmadı diye …yapmayın!

  1. Bunu yayınlayan halt etmiş. Halt and catch fire gibi bi dizi nasıl göz ardı edilebilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu