Yaşam

Bir Dedeye Sahip Olmanın 10 Faydası Nedir?

instagram takipçi hilesi

dede 13

Birçok insan dedelerinin yaşamış olduğu için şükür etmesi gerekeceğinin pek de ayrımında değildir. Bir şeylerin değerini biz insanoğlu o değeri kaybedince anlamaktayız. Bu hoş bir durum değildir. Bir dedeye sahip olmanın tahmin edilenden çok daha fazla yararının olabileceğini biliyor musunuz?

İşte bir dedeye sahip olmanın sizin açısından 10 faydası;

1-) Bayramda Herkesten Çok Harçlık Alabilirsiniz

dede 5

Yaşlı olduğundan ötürü parasını harcayabileceği pek yer olmadığından ötürü yalnızca torunlarına harcayacağından harçlık konusunda oldukça eli açık olur bir dede. Kimse bir dededen daha çok harçlık veremez. Bu nedenle de bayramda harçlıklarla hava atmak dedesi haytta olan çocukların genel olarak yapmış olduğu bir şeydir.

2-) Armağanlara Doyarsınız

dede 6

Kimseden armağan alamıyorsanız bile dedeniz sizi asla armağansız bırakmaz. Hatta şöyle ki çok isteyip de satın almakta zorlandığını bir şeyi kulağına duyurduğunuz taktirde dedenizin elinde istediğiniz armağan ile gelişine beklemeye başlayabilirsiniz.

3-) Masallarla Uyumanın Tadını Çıkarın

dede 3

Eğer ki yetişkin değilseniz uykudan önce dedenizin anlatmış olduğu masallarla uykuya dalmanın keyfi bambaşkadır. Masalları kitaptan okumaz, kendisi anlatır. O nedenle kitaplardan bilindik masallardan ziyade her gün farklı masallar dinle olanağınız vardır. Masal bittikten sonra başınıza kondurmuş olduğu öpücüğün mutluluğu ise bambaşkadır. Huzurlu bir uykunun tadına varabileceğiniz en güzel andır.

4-) Akşamlar İlginç Hikayelerle Renklenir

dede 12

Gürül gürül yanan kömür sobasının yanında yanan gaz lambasının ışı altında dedenizin öykülerini heyecanla dinlerken azıcık korksanız da sonraki gün oyun arkadaşlarınıza bu öyküleri anlatırken çok daha büyük bir heyecanla anlatmaktan kendinizi alamazsınız. O korkutucu köy, mezarlık öyküleri ile herkesi korkutmanın keyfini çıkarmak da sizin elinizdedir.

5-) Karşınızda Canlı Bir Tarih Kitabı Vardır

dede 15

Yıllar öncesinden beri gelişen olaylara yakından tanık olduğu için tarihi olayları öğrenebilmemizde büyük katkısı olacaktır. Dönemin yönetiminden kılık kıyafetine kadar birçok konuda bilgi edinme şansınız olacaktır. Yaşadığı olayları öykü anlatır gibi aktarıyor olması da bir başka keyiftir.

6-) Ebeveyn Şikayet Birimi: Dede

dede 8

Bir festivale katılmak, akşam dışarı çıkmak, konsere gitmek, arkadaşlarınızla bir geziye katılmak veya küçük bir çocuksanız çikolata yiyebilmek için anne babanızdan izin alamıyorsanız onları şikayet ederek sorunsuz izin alabileceğiniz bir kurum vardır ki o da dedenizdir. Çünkü dedeniz anne veya babanızın babasıdır ve onların sözünün üzerine söz söyleyemezler. İstediğiniz pek çok şeyi dedeniz sayesinde yaptırabilme şansınız vardır.

7-) Gidebileceğiniz Bir Eviniz Daha Vardır

dede 9

Anne ve babanızın evde olmadığı zamanlarda veya aileniz ile tartıştığınızda kapıyı çekerek gidebileceğiniz bir kapınız daha vardır. Dedenizin evinde sizin için mutlak suretle bir yatak vardır. İstediğiniz kadar dedenizde kalabilir kimse de bir şey diyemez.

😎 Dedeniz En İyi Dert Ortağıdır

dede 2

Arkadaşlarınız veya ailenize bile anlatmakta zorlanacağınız sorunlarınızı dedenize anlatmaktan çekinmezsiniz. Çünkü dedeniz asla sırrınızı açık etmeyecek bir dert ortağıdır. Sabahtan akşama dek sizi sıkılmadan dinleyebilir. Sizi hiçbir konuda yargılamaz daima sizden yana tavır alır.

9-) Hayata Dair Her Şeyi Öğrenirsiniz

dede 7

Dedeniz yıllar boyunca yaşamdaki birçok olaydan ve durumdan ders çıkarmış ve tecrübe etmiştir. Dedenizin yaşanmışlıklarından edinmiş olduğu deneyimlerini dinleyip karşılaşmış olduğunuz sorunları çok daha rahat bir şekilde çözebilirsiniz

10-) Şefkatli Kolları Daima Açıktır

dede 1

Dedeniz yaşıyor olduğu sürece her an sizi beklemekte olan sımsıcak bir kucak vardır. Ağlarken de gülerken de sığınacak bir liman gibidir dedenizin kolları. Onun kollarının arasında geçmeyecek hiçbir sorun yoktur.

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu