Mental Sağlık

Bilinçaltı Temizleme Yöntemi: Regresyon Terapisi

instagram takipçi hilesi

İnsanın ruhu büyük bir hazinedir. Bu hazine, bebeklik döneminden başlayarak birçok anıyı içine depolar. Anılardan bazıları mutlu edici olsa da; bazıları kişinin hayatına ilerleyen dönemlerde etki eder. Küçükken ya da önceki yaşamlarda yaşanan travmalar, insanın yetişkinlik dönemindeki ilişkilerine yansır. Öfke, kızgınlık ya da affedememe gibi birçok sorunun ana kaynağı bilinçaltına kodlanan anılardır. İnsanlar anılarını hatırlamasa bile beyninin bir yerlerinde kalarak olumsuz etkiler meydana getirmeye devam eder. Bu nedenle bilinçaltı temizliği yapılmalıdır. Psikologlar tarafından uygulanan bir blinçaltı temizleme yöntemi de regresyon terapisi olarak bilinir.

Regresyon” kelimesi geçmiş yaşam terapisi olarak da bilinir. Uygulanırken uzman bir terapist kişinin odaklanmasını sağlayarak, bilinçaltında kalan travmalar temizlenmeye çalışılır.

Regresyon Terapisi Nasıl Yapılır?

regresyon terapisi

Regresyon tedavisinin ilk aşaması hazırlıktır. Kişinin rahat hissedeceği bir pozisyonda oturması sağlanır. Bu esnada rahat etmesi ve dikkatini dağıtacak şeylerden uzaklaşması söylenir.

Derin derin nefes alıp verdikten ve vücudunda hiçbir yeri kasmadığından emin olduktan sonra, bilinçaltının en derinlerine inilmeye başlanır. Kişiye, kendisine üzüntü veren bir yerde olduğunu hayal etmesi söylenir. Burada korktuğu ya da üzüldüğü konuyu yeniden canlandırması istenir.

Birkaç kez aynı konuyu gözünün önüne getirdikten sonra, anı daha iyi hale getirilmeye çalışılır. Bu noktada terapist kişinin durumuna dikkat ederek telkinlerde bulunur. Her uzmanın ilerleyiş stili birbirinden başkadır.

Evde Regresyon Tedavisi Yapılabilir mi?

regresyon terapisi nedir?

Evde regresyon terapisi yapabilirsiniz. Ancak güvenilir bir uzman ile yaptığınızda alacağınız sonuç kadar başarılı olamayacaktır. Evde yaparken de tamamen odaklanmanız gerekir. İnternet üzerinde birçok regresyon terapisi vardır. Bu tarz videoları izleyerek de bilinçaltınızın derinlerine itelediğiniz düşünceleri fark ederek şifalandırabilirsiniz.

Eğer yaşadığınız durumu regresyon sayesinde, fark ettiyseniz ve kendi çabalarınız ile durumu düzeltebileceğinizi inanmıyorsanız mutlaka uzman bir doktor ile görüşmeniz gerekir.

Regresyon Terapisi Hakkında Önemli Bilgiler

geçmiş yaşam affetme

  • Regresyon terapisine sadece geçmiş yaşamları şifalandırmak gözü ile bakılmamalıdır. Regresyon, geçmiş yaşamlarda yaşanan travmaları silmek için yapılır. Kişi, yarı trans haline geçer ve bilinci açık şekilde gördüğü şeyleri anlatır.
  • Regresyon terapisi yaptıran kişi içinde barındırdığı negatif duyguları pozitif hale getirir. Korkuları ile yüzleşerek hayatı kendine zindan ettiren düşünceleri uzaklaştırır.
  • İnsanın hayatını karartan, günlük yaşamı yaşamasına engel olan her türlü karanlık düşünce yok edilir. Kişi, bu tedaviden sonra yeni bir hayata başlamış gibi hisseder.
  • Birçok insan terapiden sonra gözyaşları içinde kalır. Kendini ya da diğer insanları affettiği için rahat bir nefes alma imkanı elde eder.
  • Regresyon tedavisinde asıl amaçlardan bir tanesi de kişinin yaşadığı travmaların geçmiş yaşamından kaynaklı olduğunun düşünülmesidir. Terapiyi yaptıran kişiler kendini yaşadığı dönemden başka bir yerde görür.

İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=Jd3szexTo8E&t=67s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu