Betül Demir Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Betül Demir
Tam adı: Betül Demir
Doğum tarihi:  25 Eylül 1980
Doğum yeri:İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,58 m
Ailesi: Sude Bilge Demir (Ablası)
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2006’dan bu yana
spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi youtube-chanel

Hakkında

Betül Demir kimdir? Her sene çıkardığı albümlerle, beğenilen parçalara imza atmış olan Betül Demir’in biyografisindesiniz.

Betül Demir, 25 Eylül 1980’de İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Eğitimini ,Sütçü İmam Üniversitesi Opera Şan bölümünde, okuyarak ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Betül Demir beş kardeştir. Hatta albümlerinin prodüktörlüğünü yapan söz yazarı ve besteci Sude Bilge Demir’in ablasıdır.

Betül Demir , Lise yıllarından itibaren müzik öğretmeninin öğütleriyle şan ve solfej dersleri aldı. Bu eğitimleri alırken diğer yandan  şan ve solfej derslerini vokal ve jingle’lar izledi.  Diğer yandan ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim gördü ve halen şan derslerini sürdürmekte.

Betül Demir’in ilk albümü Ayrılığın El Kitabı, 26 Mayıs 2006’da piyasaya çıktı. Bu albümde, çıkış parçaları olarak, Yaz Geliyor, Yapamadım, Günahımı Alma ve Taş Duvarlar adlı parçaların video kliplerini çekti. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu albümün prodüktörlük, söz yazarlığı ve besteciliğini ablası,Sude Bilgi Demir yaptı. Aynı zamanda Aysel Gürel, Güven Baran söz ve besteleri ile albüme katkıda bulundu.

Demir, 2 Ağustos 2007’de “Betül Demiremix” adlı remiks albümünü çıkarttı. Bu albümünde “Ayrılığın El Kitabı” albümündeki bazı şarkıların remiksleri ile 3 yeni şarkı yer aldı. Albümün tek video klibi ise öne çıkan “Başka Bir Şey” şarkısına çekildi. Başarılı sanatçı “Sahil Sahil” ile Latin pop rüzgarı estirip, “Bahane Bulma” ile elektronik müziğin derinliklerine daldı.

Betül Demir, 2008 yılında 3 Hürel’in “Sonsuza Kadar” albümünde “Gönül Sabreyle” isimli rock şarkısını yorumlarken aynı yıl 2 Temmuz tarihinde Seyhan Müzik’ten “Süper” isimli albümünü çıkardı ve ilk video klip albümün çıkış parçası Mustafa Uslu tarafından “Süper” şarkısına çekildi. Aranjörlüğünü Mustafa Ceceli‘nin yaptığı albümde sanatçı, Sezen Aksu, Güven Baran, Sinan Akçıl, Fettah Can gibi isimlerin şarkılarını yorumladı.

 Betül Demir Diskografi /Albümleri

 1. 28 Nisan 2006- Ayrılığın El Kitabı
 2. 18 Haziran 2008- Süper
 3. 2007- Betül Demiremix (Remix)
 4. 12 Temmuz 2010Herkes Haklı (Tekliler/Single)
 5. 19 Nisan 2011- Mıknatıs
 6. Ocak 2013- Cesaretin Var mı Aşka (ft. Suat Ateşdağlı) (Tekliler/Single)
 7. 19 Aralık 2013- Helalleşemedik (Tekliler/Single)
 8. 23 Mayıs 2014- Tarafsız Kalamıyor Aşk (Tekliler/Single)
 9. 20 Temmuz 2015- Sana N’olmuş (Tekliler/Single)
 10. 29 Şubat 2016- Aslan Payı (Tekliler/Single)
 11. 21 Ağustos 2016- Hacıyatmaz  (Tekliler/Single)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu