Yaşam

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

instagram takipçi hilesi

Yıllardır gizemini koruyan Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı nedir, söz konusu bölgeyi bu denli esrarlı kılan neden nasıl açıklanır?

bermuda 1

Bölgenin üzerinden geçen gemi, jet ve uçakların hiçbir neden yokken ortadan kaybolması üçgen biçimindeki bölgenin gizeminin her yeni gün biraz daha artmasına neden olmaktadır.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı

Söz konusu bölgeden geçmekte olan Gulf Stream olarak bilinen sıcak su kaynağının su üzerine ulaştığı zaman katı şekil halin gelen hidratı (karmaşık ya da basit bir cismin su ile oluşturduğu bileşik) eriterek suyun yoğunluğundan daha da hafif durumda olan kütleler su yüzüne çıkarak suyun kaldırma kuvvetinin etkisini yitirmesine neden olur.

bermuda 6

Bölge üzerinden geçen deniz taşıtlarının uçurumdan aşağı düşer gibi denizin tabanına düşmesine sebep olan oluşum, uzmanlar tarafından “Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı çözüldü mü?” soruları medyada oldukça fazla yer aldı.

bermuda 5

Hidratların yükselmeye başlaması nedeniyle havanın yoğun hali de ortadan kalkar ve bu sonuç havada bulunan oksijen ile çalışmakta olan jet motorlarının da arızalanıp durmasına sebep olur.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir?

Yapılan birçok araştırmaya göre açıklanmakta zorlanılan ve görülmemiş bir güç olarak belirlenen bölgenin geçmişi Kristof Kolomb’un tutmuş olduğu günlüklere kadar uzanır.

bermuda 7

Peki öyleyse büyük bir gizeme sahip olan Bermuda Şeytan Üçgeni nerede? Tüm dünyada “Kayıp Kıta” olarak bilinen Atlantis’in ortadan kaybolmasına da neden olduğu belirtilen bölge, sahip olduğu sır sayesinde tüm dünyanın merak ettiği bir konu olarak gündemi hep meşgul etmiştir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi

Her şeyden öce elektronik cihazların arızalanmasıyla başlayan gizem yavaş yavaş aralanırkn Küba’nın sahil güvenlik ekiplerince bölge yakınlarında başıboş halde olan gemi, uzmanlar tarafından akla uygun mantıklı bir açıklama yapılamamıştır.

bermuda 4

Acil durum çağrısı yaptıktan çok kısa süre sonra batan ve tüm arama çalışmalarına rağmen hala bulunamayan gemilerin olması olayın sırrının daha da fazlalaşmasının gerçek nedeni olarak nitelendirilebilir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede

Niami, Porto Riko ve Bermuda adasının arasında bulunan ve harita üzerinde çizildiğinde bir üçgeni anımsatan bölge, Atlas Okyanusuna adını eren Atlantis Kıtası’nın ortadan yok olmasının nedeni olarak gösterilir.

Her gün yenilenen teknolojik gelişmeler sayesinde Bermuda Şeytan Üçgeninin sırrı çözülmeye çalışılsa da uzmanların birbirlerinden farklı görüşleri kafaların karışmasına enden olmaktadır.

bermuda 3

Söz konusu bölge minvalinde gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda ortaya çıkan önemli bulgu; okyanusun tabanına yakın bölgedeki doğal gaz kaynağıdır. Üçgenin çizildiği bölgedeki kaynak, su yüzüne kadar fışkırır ve bunun sonucu itibari ile su yüzeyindeki sıcaklık hidrata dönüşmektedir.

Bermuda Şeytan Üçgeni’nin Merkezinde Ne Var? (video)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu