PolitikaYerli Erkek Ünlüler

Berat Albayrak

Berat Albayrak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

berat albayrak 1
Tam adı: Berat Albayrak
Doğum tarihi: 21 Şubat 1978
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.78 m
Ailesi: Sadik Albayrak (Babası), Kıymet Albayrak (Annesi), Serhat Albayrak (Ağabeyi)
Eşi: Esra Erdoğan (2004 –    )
Çocuk (ları): Ahmet Akif Albayrak, Emine Mahinur Albayrak, Sadık Eymen Albayrak
Mesleği: İş Adamı, Bakan
Aktif Yılları: 1996 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Berat Albayrak Kimdir? Berat Albayrak, 21 Şubat 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babasının ismi Sadık Albayrak, annesinin ismi Kıymet Albayrak, abisinin ismi ise Serhat Albayrak‘tır. Aslen Trabzon’un Of ilçesine bağlı Yenice köyündendir. Lise eğitimini Özel Fatih Koleji’nde, üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nde almıştır. Daha sonra 2002 senesinde ABD New York Pace Üniversitesi Lubin School of Business‘te yüksek lisans yapmıştır.

Yüksek lisans yaptığı dönemlerde aynı zamanda Çalık Holding‘de görev almıştır. Türkiye‘de ise enerji Kaynakları üzerine doktora yapmıştır. 1996 senesinde profesyonel iş hayatına ilk adımını atmıştır. 1999 senesinde itibaren Çalık Holding‘in yurt dışı ve yurt içi şirketlerinde görevler yürütmüştür.

Berat Albayrak, 2002 senesinde Çalık Holding‘in ABD‘de bulunan ofisinde Finans Direktörlüğü görevini yürütmüştür. 2006 senesinde tekrar Türkiye’ye döndü. Çalık Holding Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini icra etti. 2007 senesinde henüz 29 yaşında iken Çalık Holding‘de CEO görevine getirildi. 2013 yılının sonunda bu görevinden ayrıldı.

2 Ekim 2014 tarihinde ağabeyi Serhat Albayrak ve Ömer Faruk Kalyoncu ile beraber Nun Eğitim ve Kültür Vakfı‘nın kurdu. Albayrak, 11 Temmuz 2004 tarihinde okul zamanlarında tanışttığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın büyük kızı Esra Erdoğan ile dünya evine girdi. Bu evliliğinde 3 çocuğu dünyaya geldi. Aynı zamanda Sabah Gazetesi‘nde köşe yazarlığı yapmaya başladı.

Berat Albayrak, 2005 senesinde yapılan Milletvekili seçimlerinde İstanbul 1. Bölge 6. sıradan AKP milletvekili olmuştur. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde ise milletvekili seçilmiştir. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan erken seçimde de yine milletvekili seçilmiştir. 24 Kasım 2015 tarihinde Ahmet Davutoğlu‘nun hazırladığı kabinede Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak yer alan Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın onayı ile ilk Bakan görevine getirilmiş oldu.

22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan kongrede Binali Yıldırım‘ın kabinesinde yine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak yer aldı. 24 Haziran 2018 tahinde yapılan genel seçimlerde tekrardan AKP İstanbul Milletvekili olarak seçildi. 9 Temmuz 2018 tarihinde yeni başkanlık sistemine geçilmesinde sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Hazine ve Maliye Bakanı olarak görevlendirildi.

08.11.2020 tarihinde akşam saatlerinde, Resmi instagram hesabından istifa ettiğini açıkladı.

Albayrak Grubu’nun Faaliyet Gösterdiği Sektörler

 1. İnşaat
 2. Motor & Traktör
 3. Döküm
 4. Kağıt
 5. Tekstil
 6. Araç Üstü Ekipmanları
 7. Şeker
 8. Savunma Sanayi
 9. Toplu Taşıma
 10. Atık Yönetimi
 11. Limancılık
 12. Filo Araç Kiralama
 13. Gazete Yayıncılığı
 14. Televizyon Yayıncılığı
 15. Dijital Yayıncılık
 16. Kitap Yayıncılığı
 17. Dergi Yayıncılığı
 18. Reklamcılık
 19. Medya Dağıtımı

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=1xnFcXzYmDk

https://www.youtube.com/watch?v=oQ5hbt1LFqA

Fotoğrafları

Kaynak
Google

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu