İlişki KonularıYaşam

Bekarlığın Sultanlık Olduğunu Gösteren 8 Durum

instagram takipçi hilesi

bekar 7

Belirli bir yaşa gelmiş kişilerin hala bekar olması tanıdıkları, akrabaları, anne babayı her süre zarfında rahatsız etmiştir. Aslına bakılırsa bu bakış açısı oldukça yanlıştır. İnsanın kendi yapısına uygun bir eş bulamaması hiç de anormal değildir. Öyle ki bu tarz bir arayışın içinde olmak zorunda da değildir. Kendi yaşamına özen göstermesi, sorumluluklarının artmasını istememesi sergileyebileceği doğal davranışlardan birisidir. Bizler de bekarlığın 8 olumlu tarafını sizler için listeledik…

1-) Sorunlarla Başa Çıkabilmeyi Öğrenme

bekar 8

Yalnız ve bekar yaşamakta olan bir insanın sorunlarını ya da dertlerini tek başına halletmesi gerekmektedir. En azından ne şekilde çözebileceğini öğrenmektedir. Söz konusu durum aile yaşantısında çok fazla gerçekleşmez. Aile bireylerinin desteği ile bir sorunun üstesinden gelmek çok farklıdır. İnsanın kendisine güvenmesi, sorunların üstesinden tek başına gelmeye çalışması birey için çok daha olumlu bir yöntem olacaktır.

2-) Daha Çok Spor Yapabilirsiniz

bekar 6

Bekar kişiler gündelik yaşamdaki hobilerini evlendikten sonra vazgeçebiliyor ya da vazgeçmek zorunda kalabiliyor. Bunun en önemli nedeni ise evlendikten sonra boş zamanların kısıtlanması olarak görülebilir. Hatta eşinizin spor yapmamanızı istemesi bile bu duruma bir örnek olabilir.

3-) Sosyal Yaşantının Daha Aktif Olması

bekar 5

Bir kişinin bekar olması, yakın çevresinde ya da arkadaşları içinde bulunan dostları ile eğlenceli zaman geçirmesini kolaylaştırmaktadır. Ancak söz konusu durum evliliğin ardından değişkenlik göstermekte. Sorumlulukların hissedilir biçimde artması kişiyi yorabilmekte.

4-) Uykusuzluk Sorunlarının Ortadan Kalkması

bekar 9

Bekarlık sultanlıktır. Bekar insan evli olan birisine göre çok daha rahattır. Örnekleyecek olursak bekar insanlar evli insanlara göre sabahları daha fazla uyuyabilmektedirler. Eğer ki evli olsaydınız değerli bir sorumluluğunuz olurdu. Çocuk sahibi olma veya erkenden işe gitme.

5-) Sorumlulukların Azalması

bekar 2

Bekar insanın hissettiği tek sorumluluğu kendisidir. Ya evli olsaydınız? Çocuklarınızın ve eşinizin sorumluluklarını birlikte hissetseydiniz? Çok daha zor olmaz mıydı? Bekar olduğunda gece eğlenmeye gittiğinde aklın hiç bir yerde kalmaz!

6-) Yalnız Kalmaktan Korkmamayı Öğrenmek

bekar 10

İnsanların pek çoğu yalnızlıktan hoşlanmazlar. Yalnız olan insan huzursuz ve mutsuz olur ve depresyona girer. Elbette ki bu durum yalnız olmamasına karşın yalnız kalan insanlar için geçerlidir. Ya ömür boyu yalnız kalsaydınız? Bu durum sizi olumlu yönde mi olumsuz yönde mi etkilerdi? En başından bu yana yalnızsanız birisinin yokluğu sizi hiç etkilemez.

7-) Maddi Açıdan Rahatlama

bekar 3

Bekar olduğunuz dönemde yapmış olduğunuz harcamaları evlendikten sonra yapmanız pek mümkün değildir. Yalnızca kendinizi düşünerek bencil ve özgür harcamalar bu dönemde yasaktır!

😎 Hesap Vermemek

bekar 4

Yaşamınızda birisi yoksa ve bekarsanız gittiğiniz ya da gideceğiniz yer için hiç kimseye hesap vermek zorunda olmazsınız. Ancak kıskanç bir eşiniz olsaydı atmış olduğunuz her adımın hesabını vermek zorunda olacaktınız.

Bekarlık İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=1UUiJ6H3j1A

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu