Kişisel Bakım

Yüzümüzü Daha İnce Gösterecek Makyaj Hileleri

instagram takipçi hilesi

makyaj

Güzel görünmek istemek insanın yaratılışında vardır. Özellikle kadınlar için güzellik çok daha önemli bir olgudur. İşte bu nedenle makyaj birçok kadının vazgeçilmezidir. Makyaj sevmiyorum diyen bir kadının bile en az bir tane favori makyaj ürünü vardır.

 

Öncelikle tanım olarak değinecek olursak makyaj, insana kendini daha huzurlu ve mutlu hissettiren daha güzel bir görüntüye sahip olmak amacıyla yapılan yüzdeki bazı kusurları kapatma işlemidir. Kadınların makyaja olan düşkünlükleri arttıkça kozmetik önemli bir sektör haline gelmiştir.

Bazılarımız her ne kadar zayıf olsak da daha toplu ve yuvarlak yüz hatlarına sahip olabiliriz. İşte tam da bu noktada kurtarıcımız olan şey makyajdır. Çünkü makyajla yapacağımız ufak dokunuşlar, yüzümüzde büyük değişiklikler yaratabilir. Bunun için birkaç makyaj hilesini bilmek yeterlidir.

Şimdi gelelim makyajla yüzümüzde yapabileceğimiz hilelere.

1. Yüzü daha ince göstermek için fondöten kullanım şekli

fondoten nasil uygulanir 002

Bunun için iki çeşit fondötene ihtiyacımız vardır. Biri ten rengimize uygun olan, diğeri ise bir iki ton daha koyu fondötendir. Ten renginde olanı bütün yüzümüze uygularken koyu olanı ise kapatmak ya da gizlemek istediğimiz bölgelere uygulamamız gerekmekte. Fondöteni daha iyi uygulayabilmek için ise kesik uçlu bir fırça ya da makyaj süngerlerinden faydalanabiliriz. Bunu yaparken yoğun fondöten kullanımından da kaçınmamız gerekmekte.

2.Yanakları aydınlatıp kemikleri ortaya çıkarmak

755x390 makyaj yaparken bu bolgeleri aydinlatmaniz gerekiyor

İnce yüz hatlarına sahip olmak demek kemikli bir yüze sahip olmak demektir. Zayıf bayanlara baktığımızda elmacık kemikleri göze çarpar. Fakat toplu yüz hatlarına sahip bayanlarda bu kemikleri görmek zordur. Ortaya çıkarmak içinse çözüm basit, elmacık kemiklerinin olduğu bölgeye aydınlatıcı uygulamak, alt tarafına ise koyu bir fondöten uygulayarak gölge işlemi yapmak. Böylece yüzümüzü daha zayıf gösterebiliriz.

3. Allık seçimi ve uygulaması

allC4B1kl

Kullandığınız allığın bronz ve parlak olması hem güzelliğinizi ön plana çıkarır hem de yüzünüzü olduğundan ince göstermenizi sağlar. Uygulama sırasında öncelikle fırça allığa batırıldıktan sonra üflenerek fazlası atılmalıdır. Daha sonra ise elmacık kemiklerinin altından başlayarak dışa doğru yapılmalıdır. Sonrasında ise yumuşak hareketlerle dağıtılmalıdır.

4. Dikkatleri dudaklara çekmek

dolgun dudaklar

Yanakları aydınlatıp gölge uygulaması yaptıktan sonra etkili bir ruj kullanılırsa dikkatleri dudaklarımıza çekerek yanaklarımdaki uygulamayı arka planda bırakabiliriz. Bunun için yapmamız gereken tek şey açık tonlarda rujlar kullanmak. Çünkü açık tenli rujlar dudaklarımı dolgun gösterirken yüzümüzü de daha ince göstermemizi sağlar.

5. Yüzü daha ince gösterecek göz makyajı uygulaması

s 8fff4bac4607fab7f918dc0ebee716f1895d9ab9

Gözlerinize kedi gözü makyajı yaparak hem daha çekici bir görüntüye sahip olabilir hem de yüzünüzü olduğundan ince gösterebilirsiniz. Bununla birlikte göz kapağınıza koyu renk far uygulayarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

6. Kaş ve kirpik makyajı uygulaması

timthumb

Kirpiklerinize rimel sürerken kirpik diplerden başlayarak sürmeniz gerekmekte. Aksi taktirde kirpikleriniz daha cansız bir görüntüye sahip olur. Unutmayın ki uzun ve dolgun kirpikler gözlerinizi daha büyük gösterirken yüzünüzü de daha ince gösterir.

Kaşlarınız inceyse üzgünüz ama bu konuda biraz şanssızsınız. Çünkü ince kaş yapısı yüzü daha şişman gösterir. Fakat makyajla bunun da çözümü mümkün. Kaş kalemleri ve farlarıyla kaşlarınızı daha dolgun hale getirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, oldukça basit uygulamalarla yüzü daha ince ve zayıf göstermek mümkün. Bu hileleri uygularsanız siz de daha güzel ve daha ince bir yüze sahip olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=t6fC5cFWINM

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu