Yaşam

Bebekli Evlerde Bulunmaması Gereken Tehlikeli Ürünler

instagram takipçi hilesi

Bebekli evlerde bulunmaması gereken tehlikeli maddeler, bebek daha hareketlere başlamadan önce baştan kaldırılmalıdır.

Bebekli Evlerde Bulunmaması Gereken Tehlikeli Ürünler

Evde bulundurulmaması gereken maddelerin bir kısmı basit bir şekilde tahmin edebilirsiniz, bir kısmını tahmin etmeniz ise oldukça zordur. Bu sebeple bebeğin yanlışlıkla yutması durumunda tehlikeli olabilecek malzemelerin listesini bilmeniz gerekmektedir.

Bebekli Evlerde Bulunmaması Gereken Tehlikeli Ürünler

Her türlü ilaç: Bebekli ailelerde sadece bebeğin kullandığı ilaçlar bulunmalıdır. Bebeğe lazım olmayan tüm ilaçlar evden uzaklaştırılmış olmalıdır.Evlerde bulunabilecek ilaçları gruplandırırsak eğer ;

Tabletler: Bebekli ailelerde başta aspirin olmak üzere tüm tablet formunda bulunan ilaçlar evden uzaklaştırılmış olması gerekmektedir.

Bitkisel ilaçlar: Evlerden kas ağrısından uykusuzluğa kadar birden fazla derde deva olabilir diye bulundurulan bitkisel ilaçlar bebek olan evlerde bulundurulmaması gerekmektedir.

Bebekli Evlerde Bulunmaması Gereken Tehlikeli Ürünler 3

Merhem ve kremler: Bebekli evlerde bebeğin de kullanabileceği tarzda antibiyotikli kremler ve mantar tedavisinde kullanılabilecek kremler haricindeki tüm merhem, kremler ve pomatlar kaldırılmalıdır. Bebekler yuttuğu zaman tehlikeli olabilir.

Eğer bebek bu dört ilaç grubuna kolay bir şekilde ulaşabiliyorsa, evde büyük bir tedbirsizlik olduğunu gösterir. Evde bulunmaması gereken ilaçlar var ise ve bebeğin bunlar ile teması oluyorsa evde büyük bir ilgisizlik olduğunun göstergesidir. İlgisizlik ve tedbirsizlik, baba ve anne ile beraber anılamayacak özelliklerdir.

Bebekli Evlerde Bulunmaması Gereken Tehlikeli Ürünler 2

Ayrıca bebekli evlerde bunlarda olmamalı

Kişisel bakım ürünleri: Bebeklerde ailelerde kişisel bakım ürünleri, kullanmaları şart olan sabun, tıraş kremleri ve şampuan haricinde kaldırılmalıdır. Birçok ürün tehlikeli olabilir, örneğin bebek, ağız gargarası içerse hem alkolün hem de salisilatın zararlı etkilerinden etkilenebilir.

Nitrat: Bahçeli evlerde nitrat içermiş olduğundan gübreler ve kuyu suları, bebekten uzak tutulması gerekmektedir.

Çiçekli bitkiler: Evde mevcut her tür çiçekli bitki kaldırılması gerekmektedir. Gül gibi pek fazla süs bitkisinin yaprakları tehlikeli olmasa da, emin tarafta olmak için evden bitkiler çıkartılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu