Alışveriş RehberiAnne ve Çocuk

Bebek Spası Nedir, Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Bebek Spası Nedir, Faydaları Nelerdir?

Ebeveynler, karın ağrıları, gaz sancıları gibi sorunlarla baş etmenin yollarını ararlar. Bu noktada suyun küçük çocuklar üzerindeki faydalı etkilerinden yararlanılabilir. Kolik gibi sorunlar hem ebeveynin hem de çocuğun yaşam kalitesini büyük ölçüde azaltabilir ve bir bebek spası ile çözülebilir. Ayrıca bebek masajı ile bebeğinizin güzel bir uyku çekmesine yardımcı olabilirsiniz.

Bebek Spası Nedir, Faydaları Nelerdir?

Bebek Spası Nedir?

Antik çağlardan beri insanlar suyun iyileştirici özelliklerinden yararlanmıştır. Sağlık sudan gelir anlamına gelen SPA, bedeni ve zihni rahatlatmak için tasarlanmış bir masaj uygulamasıdır. Baby SPA, küçüğün hassas vücuduna göre uyarlanmış bu masaj yöntemidir. Bu yöntemde çocuklar önce spa havuzunda egzersiz yaparak biraz zaman geçirirler. Ardından profesyonel bir bebek masaj terapisti, nazik masaj teknikleriyle çocuğun vücudunu rahatlatır.

Spa, küçükler için su ile özel olarak inşa edilmiş bir jakuzide yapılan bir egzersizdir. Bebekler ellerini ve kollarını bu ılık su havuzlarında hareket ettirirler. Bu sırada en kıymetliniz yumuşak ve rahat boyun askısının desteğiyle suda dengesini sağlamaya çalışır.

bebek spasi nedir faydalari nelerdir1 304x405 1

El-göz koordinasyonunu geliştirmek gibi bebek spasının birçok faydası vardır. Jakuziden çıkan baloncuklar küçüklerin ilgisini çekecek ve aktiviteyi teşvik edecek. Böylece bebeklerin hem eğlenceli hem de sakin anları yaşaması mümkün oluyor.

Bebek Spası Faydaları Nelerdir?

bebek spasi nedir faydalari nelerdir3 768x512 1

Bazen bebekler başka faktörlerden dolayı hassasiyet ve rahatsızlık yaşayabilir. Bu durumlar uykusuzluk, uzun süreli ağlama ve huzursuzluk gibi problemlerle oldukça can sıkıcı olabilir. Baby SPA, ebeveynleri çok zorlayan bu sorunları çok iyi çözebilir.

  • Bebek masajı miniklerin kas gelişimine yardımcı olur.
  • Suda denge sağlamaya çalışan bebekler ellerini ve kollarını hareket ettirerek bir tür egzersiz yaparlar. Bu kasların daha güçlü olmasını sağlar.
  • Besin emici hormonları uyardığı için bebeğin kemiklerinin ve iliğinin gelişmesine yardımcı olur.
  • Sindirim sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

bebek spasi nedir faydalari nelerdir45 304x405 1

  • Gazın neden olduğu şişkinliği ve ağrıyı azaltır. Böylece bebeğiniz gaz sancısından dolayı rahatsızlık duymasını engeller.
  • Miniklerdeki stres hormonlarını azaltır ve onları daha mutlu eder.
  • Diş çıkarma, kemik gelişimi ve diğer büyüme ile ilgili ağrıları azaltmaya yardımcı olur.
  • Bebeklerin özgüven kazanmasına ve sosyal becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.
  • Miniklerin motor becerilerini destekler ve el-göz koordinasyonlarını geliştirir.
  • Bebekler için SPA’nın faydaları, ebeveynler ve tek yavruları arasındaki bağı güçlendirmeyi içerir.

Ne Sıklıkla Gidilmelidir?

bebek spasi nedir faydalari nelerdir2 768x512 1

Bebeğinizin güvenliği ve iyiliği için SPA tedavileri arasındaki sürelere dikkat etmeniz önemlidir. Bebeğin gelişim sürecini bu masajları haftada bir veya ayda bir en az iki kez tavsiye ederiz. Masaj tüketimi çeşitli etkenlere göre orta düzeyde artırılabilir veya azaltılabilir.

İlgili masajdan etkili sonuç almanın yolu düzenli olarak yaptırmaktır. Haftalık masajların üzerindeki gözle görülen etkiye tanık olabilirsiniz. Bebeğinize ne sıklıkta spa ziyaretlerini hesaplarken kaçırmamanız gereken birkaç önemli nokta vardır.

Bazen gaz sancısı ve bebek uykusuzluğu gibi problemlerin arkasında başka sebepler de olabilir. Bu durumda bebek SPA riskini artırılsa bile beklenen etki görülmeyebilir. Bu nedenle görüşmeye başlamadan önce yukarıda belirtilen yapılandırma uzman desteği talep etmeniz için daha faydalı olacaktır denilebilir.

Bebekler Kaç Aylıkken Spaya Götürülmelidir?

bebek spasi nedir faydalari nelerdir46 304x405 1

Bebek spası, yeni doğanlar için ideal olan suyun rahatlatıcı etkilerinin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. Bebekler hayata ilk adımlarını attıkları andan itibaren hızla büyümeye devam ederler. 0-10 ay çocukların fiziksel ve zihinsel gelişiminin temelidir. Ayrıca, henüz gelişiminin ilk aşamalarında olan küçük bebekler, kolik ve kas ağrısı gibi sorunlar nedeniyle huzursuz hale gelebilir.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için SPA’ya başvururken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bebeğinizin hassas vücudu mikroplara ve virüslere karşı savunmasızdır. Hijyenik ve bakımlı bir merkez tercih ederek en önemlisi olası sorunlardan koruyabilirsiniz.

Miniklere yönelik bu rahatlama uygulamasında tıpkı bebek banyosunda olduğu gibi jakuzideki suyun belli bir sıcaklıkta tutulması çok önemli. Bu nedenle 24 ila 26 derecelik bir aralık seçilmesi önerilir.

Bebek Spası İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu