Yaşam

Bebeğin Cinsiyetini Önceden Belirleme Yöntemi: Shettles Metodu Nedir?

instagram takipçi hilesi

Shettles metodu, erkek (Y) spermi ile dişi (X) spermi arasında önemli farklılıklar olduğu fikrini öne süren Dr. Landrum Shettles tarafından 40 yılı aşkın bir süre önce ortaya atılan bir metottur. Erkek sperminin ömrü daha kısadır, daha hızlı hareket eder ve kadın sperminden daha hassastır.

Bu verileri kullanarak ve bu niteliklere dayanarak cinsel ilişkiye zaman ayırabilirsiniz. Bir kız çocuk için Shettles yöntemini kullanarak, adetinizin bitiminden yumurtlamadan üç ila dört gün öncesine kadar her gün ilişkiye girmelisiniz. Bir erkek çocuk için ise, yumurtlamadan önceki iki gün ile ertesi güne kadar ilişkiye girmelisiniz.

Shettles Metodu

Shettles metodunu başarılı bir şekilde kullanmanın anahtarı, yumurtlamayı doğru bir şekilde belirleyebilmektir. Ne zaman yumurtladığınızı bilmeyen biriyseniz, Shettles yönteminin sizin için başarılı olma şansı çok azdır. Shettles’ın kendi kitabına kaleme aldığı bilgilere göre, bu yöntemin kız çocuk arayalar için %75, erkek çocuk arayanlar için ise %80 seviyelinde bir başarı oranı olduğunu söylüyor.  Bu kişilerin büyük bir çoğunluğunun da yumurtlama dönemlerini bildiklerini belirtiyor.

Aşağıda yumurtlama döneminin belirtilerinden bahsedelim. Eğer ki bu belirtiler sizde de varsa yumurtlama dönemine girmiş olabilirsiniz.

Yumurtlama Belirtileri Nelerdir?

  • Memelerde hassasiyet
  • Cinsel istek artışı
  • Karın bölgesinde şişlik
  • Tat ve kokulara karşı hassasiyet
  • Rahim ağzı açıklığında görülen artış

Shettles Metodu

Shettles Metodu İşe Yarıyor Mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yumurtlama dönemini bilen kişiler için %75-80 oranında bir başarı oranı var. Bunu bu yöntemi geliştiren Dr. Landrum Shettles, kendi kitabında belirtiyor. Ancak günümüz için bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem değil. %100 garanti bir sonuç elde etmek mümkün değil. Fakat denemekten zarar gelmez diyen insanların da sayısı bir hayli fazla.

Günümüzde bir bebeğin cinsiyetini öğrenmeniz için in vitro fertilizasyon (IVF) döngülerinin bir parçası olarak yapılan preimplantasyon genetik tanı (PGD) testini yapmanız gerekmektedir. Şunu da aklınızdan çıkarmayın. Bebeğinizin kız ya da erkek olmasından daha önemli bir konuda sağlıklı olarak dünyaya gelmesidir.

Shettles Metodu

Shettles Metodu İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu