Yaşam

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

sperm 5

Sperm Sayısını Arttıran yiyecekler, çocuk sahibi olmaya çalışan çiftlerin dikkate alması gereken konuların başında gelmektedir. Düşük sperm sayısı yumurtanın döllenebilmesi yani bir başka deyişle hamilelik şansını düşürmektedir. Stresten fiziksel sorunlara kadar düşük sperm sayısının birçok farklı nedeni olabilmektedir. Sperm sayısını arttırabilmek adına yiyeceklerden yardım almak mümkündür. İşte sperm sayısını olumlu etkileyebilecek yiyecekler;

1) Ceviz

sperm 2

Faydaları saymakla bitmeyen ve yüksek oranda Omega 3 içermekte olan ceviz, sperm sayısını arttırmaya yardımcı olan yiyecekler listesinde başı çekmektedir.

2) Kuruyemiş

sperm 12

İçeriğinde yüksek oranda antioksidan barındıran yemişlerin geneli sperm sayısını arttırmaktadır. Kan dolaşımının hızlanması sayesinde sperm sayısının da artmasına neden olur.

3) Bitter Çikolata

sperm 7

Çikolata içeriğinde sperm sayısını arttırmaya yardımcı çok sayıda enzim barındırmaktadır. Sperm sayısını arttırmak adına oldukça fayda sağlar.

4) Sarımsak

sarimsak

İçinde yer alan allicin maddesi ile kanın cinsel organlara pompalanmasını hızlandırarak sperm sayısının artmasını sağlar.

5) Muz

sperm 6

Muz da bünyesinde bol miktarda sperm arttıran enzimler barındırmaktadır. Muz tüketimini düzenli hale getirerek sperm sayınıza belirli oranda katkı sağlayabilirsiniz.

6) Ispanak

sperm 9

Temel Reis yalnıza güçlü bir karakter değil sperm yönünden de iyi bir durumdaymış. Geneli yapraklı yeşil sebze gibi ıspanak varsıl bir folik asit kaynağıdır. Folik asit alınmaması halinde sperm sayısında ciddi bir düşüş ve güçsüzlük ortaya çıkabilmektedir.

7) Havuç

sperm 3

Annelerimiz gözlerimiz çok daha iyi görebilsin diye havuç yememizi tembihlerlerdi. Bu düşünce efsane olsa da havucun annelerin torun sahibi olabilmelerinde faydaları oldukça fazladır. İçermiş olduğu yüksek orandaki A vitamini spermler için oldukça faydalıdır.

8) Kırmızı Meyve ve Sebzeler

sperm 8

Erkek üretkenliğine olumlu etkileri olan bir başka yiyecek grubu ise dışı ya da içi kırmızı olan meyve ve sebzelerdir. Papaya, kırmızı biber, karpuz, greyfurt ve domates gibi besinler lycopene adında mucizevi bir maddeyi içermektedir. 2014 yılında yapılmış olan bir araştırmada lycopene (domatese rengini veren madde) içermekte olan besinlerin sperm sayısını %70 oranında artırabileceğini ortaya koymuştur.

9) İstiridye

sperm 10

İstiridyenin cinsel yaşamdaki faydasını ilk olarak Romalılar keşfetmiştir. İstiridye yoğun miktarda zink içermektedir. Zink, spermin temel taşlarından birisi olarak bilinmektedir.

10) Mantar

sperm 1

Mantarın hemen hemen her çeşidi D vitamini bakımından varsıldır ki söz konusu bu vitamin seks yaşamınızı her yönden iyileştirebilmektedir. Kan dolaşımına olan faydası o kadar çoktur ki ereksiyon sorunlarının çözülebilmesine olanak sağlamaktadır. Güneşten de yeterli D vitaminini alabilmek önemli olsa da gün ışığının z olduğu yerlerde veya kış mevsiminde mantarlar sperm sayınızı artırmakta işinize yarayacaktır.

Sperm Sayısını Arttıran Yiyecekler İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=FGTvpeaWOsE

https://www.youtube.com/watch?v=GnKhLH3_R3w

Kaynak
neoldu.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu