Kişisel Bakım

BBL Tedavisi Nedir?

instagram takipçi hilesi

Özellikle yaşlanma sonucunda insan cildi yıpranmakta ve elastikiyetini kaybederek sarkmaktadır. Cilt yıpranması ve gözenek genişlemesi sorunu artık ameliyatsız olarak cildinizi gençleştirebilirsiniz. Daha sıkı ve daha iyi bir cilde sahip olabilmek için yaptırabileceğiniz bu uygulamayı, herhangi bir yan etki bırakmadan uygulayabilirsiniz. BBL tedavisi ile yaşlanma belirtilerini azaltabilir, ciltteki kırışıkları ortadan kaldırabilirsiniz.

bbl tedavisi

Ayrıca doğal ve sağlıklı olarak yaptırabileceğiniz bu uygulama ile cildinizi sağlık bir şekilde gençleştirebilir ve cildinizin canlandırabilirsiniz. Lazer uygulaması olarak yaptırabileceğiniz bu uygulama, ilk olarak damar tedavisinde kullanılmış fakat cilt yenileme etkisinin saptanması sonrasında birçok bölgede uygulanmaya başlamıştır.

BBL Tedavisi Nasıl Uygulanmaktadır?

BBL tedavisi, sadece belirli bir bölgede tek bir tedavi değil, toplu bir tedavi uygulamasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu uygulama ameliyatsız olarak cilt gençleştirme yöntemleri arasında yer almaktadır. Bir ışık teknolojisi olan BBL,  cildinizin üst tabakasının ışık enerjisi ile ısıtılmasıyla başlamaktadır. Bu ısı enerjisi cilt tarafından emilerek kollajenleri uyarmakta ve üretimlerini arttırmaktadır. İlk uygulama ile birlikte etki göstermeye başlayan bu uygulama, 3-6 seans içerisinde uygulanabilmektedir.

Cilt tonu düzensizliği, akne ve kırışıklık tedavilerinde de uygulayabileceğiniz BBL tedavisi, yılda 2 defa uygulanabilmektedir. Bu tedaviden en iyi etkiyi almak istiyorsanız cildinizin en açık renginde olması gerekmektedir. Bu uygulama her yaş ve cilt grubunda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Acı veya ağrı hissetmenizi önleyen tedavide, kısa süreli olarak kızarıklık meydana gelebilmektedir.

Yüz Germe

Yaşlanma, yer çekimi ve güneşe maruz kalma gibi nedenlerde dolayı insan cildi bir süre sonra sarkmakta ve kırışmaktadır. Bu ve bunun gibi birçok değişiklik insanları olduğundan daha yaşlı ve daha yorgun göstermektedir. Bu durumdan rahatsız olan birçok kişi ameliyatlı veya ameliyatsız yüz germe yöntemlerini seçmektedir. Ameliyatlı olan yöntem insan vücudunda etki bırakabilmekte ve anestezi içermektedir.

Ameliyatız yüz germe yöntemlerinde ise herhangi bir anestezi veya kesi işlemi uygulanmamakta, yüzünüz doğal bir şekilde gerdirilmektedir. Yüzdeki sarkmaları ve kırışıklıkları giderebileceğiniz bu uygulama ile daha sıkı ve daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Ameliyatsız tedaviler arasında birkaç farklı yöntem bulunmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Ameliyatsız yüz germe uygulamaları içerisinde birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemler arasında PRP, mezolift, hyalüronik asit ve somon dna olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu uygulamalar yüzünüzde yan etki bırakmadan kırışıklık ve sarkma sorunlarınızda kullanılmaktadır. Dolgu uygulamaları ile cilt altında bulunan gevşek dokularınızı doldurabilir ve sıkılaşma meydana getirebilirsiniz.

Fraksiyonel lazer uygulaması ile de yapabileceğiniz yüz germe işleminde, lazer cilt altını ısıtmakta ve buda cilt altında bulunan kollajen üretimini arttırarak sıkılaşma meydana getirmektedir. Ortalama olarak 3-5 seans içerisinde uygulanabilen bu yöntem, kombine olarak da uygulanabilmektedir.

Dudak Dolgusu

Daha güzel ve daha çekici dudaklara sahip olmak için sizlerde dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. Yaşlanma ve stres gibi birçok farklı etken sonucunda dudak içerisinde bulunan yağ doku azalmaktadır. Her yaş gurubunda rahatlıkla uygulanabilen bu işlem ile dudaklarınızı daha nemli ve hacimli gösterebilirsiniz. En etkili yöntemlerden birisi olan dolgu ile daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

İnsan görünümünde en etkili bölge yüz bölgesidir. Bu bölgede bulunan oran ise karşı tarafta ilk etkinizi oluşturmaktadır. Dudak dolgusu ile daha orantılı bir dudağa kavuşabilirsiniz. Sadece 10-15 dakika içerisinde uygulanabilen bu işlem, 4-6 ay arasında etki göstermektedir. Yan etkisi bulunmayan bu işlem’de, herhangi bir kesi yapılmamaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yapılan bu uygulama, daha belirgin bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Dolgunlaştırma, şekillendirme, asimetrik bozukluk ve sarkma gibi sorunlarda uygulanabilen dudak dolgusu, bir miktar ağrı içermektedir. Bunun için uygulama öncesinde dudaklarınıza anestezik etkisi bulunan krem sürülmektedir. Krem sürülmesi sonrasında ince uçlu enjeksiyonlar ile dudak içine dolgu maddesi enjekte edilmektedir.

Bu kadar basit ve kolay olan dolgu işlemi, anında sonuç vermektedir. Uygulama sonrasında 2-3 gün şişlik veya morarma görülebilmekte fakat bunlar bir kaç güne kendiliğinden geçmektedir. Senede iki defa uygulayabileceğiniz bu işlem, her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilmektedir. İşinin ehli kişilerde bu uygulamayı yaptırmanız durumunda, daha estetik ve daha güzel dudaklara sahip olabilirsiniz.

BBL Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir ile İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu