Yaşam

Bayramda Yola Çıkacaklara 7 Önemli Tavsiye!

instagram takipçi hilesi

Bayramda Yola Çıkacaklara 7 Önemli Tavsiye! Kurban bayramının gelmesi ile birlikte insanlar memleketleri doğru yola çıktı. Bazı insanlarda kurbanını kestikten sonra yola çıkacak. Bayramda yollar daha kalabalık olduğu için istediğiniz yerde duramayabilirsiniz.

Bu yüzden de tüm bu aksilikleri göz önünde bulundurarak hazırlık yapmanız gerekmektedir. Aşağıda yer alan önerileri ve tavsiyeleri göz önünde bulundurarak keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz. İşte bayramda yola çıkacaklar için 7 önemli tavsiye…

Bayramda Yola Çıkacaklara 7 Önemli Tavsiye

Bayramda Yola Çıkacaklara 7 Önemli Tavsiye

1) Aracınızın Lastiklerini Kontrol Edin.

Biz nasıl yürümek için ayakkabı giyiyorsak, arabalarda ilerlemek için lastiklere ihtiyaç duyarlar. Bu  yüzden de lastiklere önem verilmesi gerekmektedir. Yolculuğa çıkmadan önce lastiklerinizi kontrol ettirmek güvenli bir yolculuk için çok önemlidir.

2) Aracınızın Rutin Motor Bakımlarını Yaptırın.

Aracınızın lastikleri ile birlikte sanayide kontrol ettirmeniz başka bir yerde aracınızın mekanik aksanıdır. Aracınızın frenlerini, motorunu, elektronik aksamını ve sularını kontrol ettirdiğinizden emin olun. Olası bir arızalanma durumunda bayram yolculuğunuz zorlu geçebilir.

3) Elektronik Cihazlarınızın Şarjlarına Dikkat Edin.

Telefonunuz ve bilgisayarınız gibi elektronik cihazlar için yedek depolama üniteleriniz veya ekstra şarj kablolarınız varsa, yola çıkmadan önce bunları aracınızın torpido gözüne koymayı unutmayın. Araçlar için üretilen ve çakmaklık girişine takılan şark cihazları ile telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Bayramda Yola Çıkacaklara 7 Önemli Tavsiye

4) Çocuklarınız ve Varsa Hayvan Dostlarınızın Eşyalarını Unutmayın.

Uzun araba yolculuklarında çocuklarınızı ve hayvan arkadaşlarınızı eğlendirmek çok önemlidir. Bu yüzden oyuncaklarını, kitaplarını, mendillerini, mamasını vb. aracınıza koymayı unutmayın.

5) Yanınıza Atıştırmalıklar Alın.

Gideceğiniz yere en kısa sürede ulaşmak için molalarınızı en aza indirerek tatil giderlerinizi daha da azaltmak istiyorsanız, marketten önceden alışveriş yapabilir ve evde atıştırmalıklar hazırlayabilirsiniz. “Bizim için yemek o kadar da önemli değil” diyorsanız, en azından termosu arabaya koymayı unutmayın. Aracınız içinde ekstra su almayı ihmal etmeyin. Sonuçta arabanızda atıştırmak isteyebilir. 😀

6) Eski Yöntemler Her Zaman İşe Yarar.

Elektronik tüm sorunlarımızı çözse bile, kapsama dışında bir telefon veya bozuk bir navigasyon cihazı ihtimalini göz önünde bulundurarak torpido gözünde bir harita bulundurduğunuzdan emin olun. Yanınıza da ekstradan nakit para almanız sizi daha rahat bir yolculuk hissi verebilir.

7) Sigortasız Yola Çıkmayın.

Aracınız ile yola çıkarken tüm borçlarının ve sigortalarının ödenmiş olduğuna dikkat edin. Bayramlarda trafik denetimleri daha sıklaşır. Büyük ihtimalle durdurulma olasılığınız var. Eğer sigortasız ve vizesi bir araç ile denetime takılırsanız ceza yersiniz. Ceza sonrasında yolculuğunuz beklediğinden daha kötü geçebilir.

Bayramda Yola Çıkacaklara 7 Önemli Tavsiye

Bayramda Yola Çıkacaklara 7 Önemli Tavsiye İle İlgili Videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu