Yerli Erkek Ünlüler

Batuhan Yaşar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

batuhan yasar kimdir 4
Tam adı: Batuhan Yaşar
Doğum tarihi: 1 Haziran 1970
Doğum yeri: Emirdağ, Afyonkarahisar, Türkiye
Ölüm tarihi: 5 Mart 2022
Ölüm yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: İkizler
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Gazeteci, Köşe Yazarı
Aktif Yılları: 1998 ve 2022 yılları arası
youtube-chanel
Sosyal Medyada
facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Batuhan Yaşar Kimdir? Batuhan Yaşar, gazeteci ve köşe yazarıdır.

Batuhan Yaşar, 1 Haziran 1970 senesinde Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde dünyaya gözlerini açtı.

Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi‘nde tamamladı.

Gazetecilik mesleğine ilk olarak 1988 yılında Türkiye Gazetesi’nde başladı. 1994 yılına kadar Sağlık Bakanlığı, Polis Mahkemesi ve Başbakanlık’ta muhabir olarak çalıştı. 1994 ve 1998 yılları arasında Westminster Üniversitesi’nde dil ve ekonomi okumak için Londra’da yaşadı. Aynı yıl TGRT ve Türkiye Gazetesi’nin Londra muhabirliğini yaptı.

1998 yılında TGRT’de diplomasi ve savunma muhabiri olarak çalışmak üzere Ankara’ya döndü. 2000 yılında TGRT Ankara Basın Müdürü olarak atandı. Aynı yıl “Ne Oldu?” isimli programı hazırlamaya ve sunmaya başladı. 2006 yılında FOX Televizyonu’nda kısa süreliğine Ankara temsilcisi olarak görev yaptı.

2007 yılında İHA Ankara temsilcisi, 2011 yılında TGRT Ankara temsilcisi olarak atandı. 2015 yılında Türkiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2018 yılından bu yana da İhlas Medya Ankara Temsilciliği yapıyordu.

Yaşar, daha önce sağlık sebeplerinden dolayı dört defa ameliyat olmuştu. Son olarak da beşinci ameliyatını olmak için hastaneye yatmıştı. 5 Mart 2022 günü hayatını kaybetti. Ölüm sebebinin kapmış olduğu enfeksiyon olduğu biliniyor. Vefatı gazetecilik camiasında büyük üzüntüye sebep oldu.

Vefat haberinin duyulmasından sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın taziye mesajı yayınladı.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=V3XfSCCm4f0

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu