Kişisel Bakım

Batık Nedir, Neden Oluşur?

instagram takipçi hilesi

Batık Nedir?

Vücuttaki kıllar dermise ve deri altı dokuya, derinin orta tabakasına ve epidermisin altındaki yağlı tabakaya uzanır ve folikül içinde oluşan kısma batık denir. Batık Nedir diye merak edenler için en net cevap bu olacaktır. Bir saç folikülü cilt hücreleri tarafından bloke edildiğinde, saç yüzeye ulaşamaz ve derinin altında yanal olarak büyümeye başlar. Bu, kılların derinin altında büyümesine neden olur. Yanlış epilasyon yöntemi, ölü deriyi temizlemeye özen gösterilmemesi ve bazen vücudun deri altındaki hastalıklara verdiği tepki nedeniyle batık tüyler yaşayabilirsiniz.

batik nedir neden olusur1

Cildinizde koltuk altı, bikini ve bacak izleri varsa peeling, kese ve bazı doğal ilaçlarla izlerden kurtulabilirsiniz. Ciltte tahrişe ve kötü görünüme neden olabilen bu rahatsızlıktan kurtulmak için cilt dostu epilasyon ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Batık Neden Oluşur?

Saç dökülmesi; ağda dahil diğer tüm epilasyon yöntemleriyle şekillendirilebilir. Batık tüyler genellikle uygun olmayan tüy alma yöntemlerinin sonucudur ve dar giysilerden kaynaklanan sürtünmeyle daha da kötüleşebilir. Ayrıca, doğal olarak oluşan ve saç köklerini tıkayan ölü bir döküntü, saçların dökülmesini önleyebilir ve saçlar yana doğru büyüyebilir ve içe doğru büyüyebilir. Özellikle vücut kıllarını bir tıraş bıçağıyla almak, kıl dönmesine neden olabilir. Tıraş bıçağıyla kesilen saçların bükülme ve geriye veya yana doğru uzaması daha olasıdır.

batik nedir neden olusur2

Cilt periyodik olarak ölü deriyi pul pul dökerek vücuttan uzaklaştırır. Bazı insanlar pul pul dökülen kuru cilde sahiptir. Kuru ciltten kaynaklanan hem pullanma hem de ölü cilt ciltten uzaklaştırılmalı ve gerekirse nemlendirilmelidir. Ölü deri ve pullanma saç köklerini tıkayabilir. Tıkanmış bir kökten kılların çıkarılması gerekir.

Batık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cildi ölü deriden arındırmak, batık cilt için düzenli olarak uygulamanız gereken tedavilerden biridir. İdeal zaman duş almaktır. Gözenekler buhar ve ılık su ile açıldığı için cildin yumuşaması cilt yüzeyindeki ölü derilerin atılmasını kolaylaştırır. Bunun için doğal kese, sünger ve kuru banyo havlularından yardım alabilirsiniz.

Cildinizi düzenli olarak ölü deriden arındırarak cilt altı tüylerini kısa sürede çıkarabilir ve cildinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Özellikle bacaklarındaki sağlıklı ışıltı ve pürüzsüz görünüm başta olmak üzere kadınların bazı sırlarını merak ettiyseniz, hayatlarında depresyon kavramından tamamen arınmış özgür kadınların sırlarına rastlayabilirsiniz.

batik nedir neden olusur3

Pürüzsüz bir cilt yolculuğunda en iyi arkadaşınız, batık cildi önleyen bir epilasyon ürünüdür. İstenmeyen tüylerden kurtulurken ölü deriden de kurtulmanızı sağlayan epilasyon ürünleri ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. En çok batık tüyleri almanın yollarından birinin tıraş bıçağı olduğunu düşünüyorsanız, hassas ciltler en iyisi cildi nemlendirmektir.

Cildiniz için en iyi tüy dökücü kremleri ve spreyleri seçerek, istenmeyen tüylerden harika bir koku ile kurtulabilir ve cilde nüfuz eden nem ile sağlıklı, ışıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Tüyleri kökünden almaktan hoşlanıyorsanız, ağda bantları batık tüylere veda etmenin en etkili yollarından biridir. Ölü deri ve istenmeyen tüylerden arınmanızı sağlayan ağda bantlarını kullanabilirsiniz.

Batık İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu