”hosting”
”Psikolog”

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

”Forex”

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Birçok durum karşısında fedakarlık göstermek gerekebilir. Başarı için de pek çok durumdan vazgeçmek gerekebilmektedir. Bu tarz bir vazgeçişe değeceğine inanıyorsanız yeni bir başlangıç için geride bırakmanız gereken 9 alışkanlığı sizin için listeledik.

1) Olumsuz İnsanlardan Uzak Durun

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Olumsuz düşünce yapısına sahip insanlar size daha gerçekçi gözükebilir. Veya daha mantıklı. Ancak umut olmadan da başarının gelmesi hiç de olası değildir. Düşlemeyi bırakırsanız ya da düşlerinize karamsarlıkları dahil ederseniz yalnızca kendinizi umutsuzluğa düşürürsünüz.

2) Hiçbir Zaman Öğrenmeyi Bırakmayın

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Kulağa oldukça klişe gelebilir fakat bir şeyi tamamı ile bildiğinizi düşünmeyin. Unutulmamalı ki hiçbir konuda harika değilsiniz. Her süre zarfında birçok şeyi sizden daha çok bilen birileri olacaktır. Bu nedenle de öğrenmenin sonu olmayan bir yolculuk olduğunu hiç unutmamalı. Her yeni gün bir şey keşfediyor ve bilginin engin olduğu dünyada molaya yer yok.

3) Geçmişinizin Geleceğinizi Kontrol Etmesine İzin Vermeyin

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Geçmişi geride bırakmak zor olabilir. Kişiyi bulunduğu zamana doğru ya da yanlış biçimde getiren geçmişidir. Asla unutulmaması gereken ise geçmişi değiştiremeyeceğimiz gerçeğidir. Eldeki tek kazan. ise gelecektir.

4) Küçük Ayrıntılara Takılmayın

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

“Şeytan ayrıntıda gizlidir.” cümlesi kulağınıza geliyorsa da buna çok fazla aldırmayın. Küçük şeylere odaklanmak yerine büyük resmi görme niyeti çok daha önemlidir. Bütün ayrıntılar birbiriyle ilintilidir. Bir kez büyük resmi gördüğünüz zaman o ayrıntılar da kendiliğinden çözülmeye başlayacaktır.

5) Takip Etmeyi Bırakıp Öncülük Edin

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Öne çıkmaktan çekinirseniz başarı da size gelmek konusunda çekingen davranır. Her süre zarfında kendi yolunuzun ressamı kendiniz olun. Sizi istediğiniz konuma taşıyacak olan başkalarının konumu asla değildir.

6) Kendinize Yalan Söylemeyin

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Zayıflıklarınız ya da başarısızlıklarınız için bahane üretmek kişiyi anlık olarak rahatlatabilse de başarıya rahatlayarak ulaşmak çok da mümkün olmamaktadır. Gerçekleri kabullenmeden, aslolan potansiyelinize ulaşmanız da güçleşir.

7) Aynı Anda Birçok Şeyle Uğraşmayı Bırakın

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Başarılı insanların pek çok farklı işi aynı anda halledebildiğini düşünebilirsiniz faka durum böyle değil. Pek çok başarılı kimse tek bir şeye odaklanarak geri kalan durumlar sırtını dönmektedir. Pek çok şeyle uğraşmanız durumunda hiçbirine doğru bir konsantrasyon sağlayamaz ve gerçek potansiyelinizi de ortaya koyamazsınız.

8) Öğüt Almaktan Çekinmeyin

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Kendi kendinize yardım olmadan bir işin altından kalkabilmek kişiye çok fazla gurur verir. Fakat peşinde olduğunuz başarıysa kendi kendinize çabalamaktan ziyade diğer insanların da görüşlerini almayı da düşünmelisiniz. Bu durum sizin yetersizliğinizi, bilgisizliğinizi veya zayıflığınızı ortaya koymaz. Dünyada hiç kimse bir başarıya tek başına ulaşamamaktadır.

9) ) Rahat Olduğunuz Alandan Çıkın

Başarılı Olmanın 9 Yolu Nedir?

Herkesin kendisini iyi hissettiği birisi ya da bir yer vardır. Fakat rahat hissettiğiniz bölge konusuna kendinizi zorlayamazsınız. Bu durum kişiyi sürekli olarak stres ve endişe altında tutar. Fakat ilerlemek adına yeni heyecanlar yaşamak için risk almak önemlidir. Aksi halde koşu bandındaki bir hamster gibi sürekli aynı tip şeyleri tekrarlamaktan başka bir şey yapmazsınız. Ritüellerinizi ve döngülerinizi yönlendirmek sizin elinizde.

Başarılı Olmanın Yolları İle İlgili Videolar

Kaynak
neoldu.com

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu