Kişisel Gelişim

Başarılı İnsanların 11 Ortak Özelliği

instagram takipçi hilesi

Başarılı İnsanların 11 Ortak Özelliği..! Başarılı insanlara her zaman özeniriz. Fakat, o başarıyı elde edene kadar pek çok şeyden feragat etmek zorunda kalırlar. Aynı zamanda bazı özelliklerinin de olması gerek. Peki neden onlar başarılı oluyor da siz olamıyorsunuz? Onların sizden fazlası ne? Neyi doğru yapıyorlar? Onlarda olup da siz de olmayan şey ne?

İşte nu yazımızda tam olarak bu soruların cevabı olan başarılı insanların ortak özelliklerinden bahsedeceğiz.

basarili insanlari 11 ortak ozelligi 1

Başarılı İnsanların 11 Ortak Özelliği

1- Rekabet Etme İhtiyaçları Hat Safhadadır.

Henüz rekabet tutkusuna sahip olmayan başarılı bir insanla tanışan bir insan göremezsiniz. Başarılı olmak temelde kazanma isteğiyle ilgilidir. Nedenler değişebilir. Ancak kararlılık değişmez. Başarılı insanlar, rekabette bir adım önde olmanın yaratıcı yollarını saplantı haline getirir ve kalıcı bir tutkuyla kaybetmekten nefret ederler. İnsanlar bunu genellikle iş etiği ile karıştırırlar. Ancak çok çalışmak amaç değil. Başarıya giden yolu açan, hayalinizin peşinden koşarken herkesten daha fazlasını yapmak için rekabetçi bir dürtüdür.

2- Asla Bırakmazlar

Yukarıdaki 1 numaranın önemli bir sonucu var. Ne kadar başarılı olduğun kimsenin umurunda değildir. Geçmişe tutunmak ya da son hatan sadece seni yavaşlatmaya hizmet edecektir. Başarılı insanlar geçmişe bağlı değildir. Bundan hızlı bir şekilde öğrenirler ve daha büyük bir mücadeleye geçerler.

3- Kendilerini Sürekli Geliştirirler

Başarılı insanlar sürekli olarak kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Her zaman daha iyi olmaya çabalamaktan asla tatmin olmayan en kötü eleştirmenlerdir. En çok ihtiyaç duydukları kişi kendisidir.

basarili insanlari 11 ortak ozelligi 4

4- Sorumluluk Alırlar

Kaçınılmaz olarak en parlak başarılar bile sarsılmaya müsaittir. Başarısızlığa sahip olmak, yalnızca güven uyandıran değil, aynı zamanda başkalarına da başarısızlığın gizlenecek ya da sıradaki bir sonraki kişiye aktarılacak bir şey olmadığını gösteren bir özelliktir. Başarılı insanlar kesinlikle sorumluluk yüklenen insanlardır.

5- Detaylara Takıntılıdırlar

Başarılı bir insanı çevreleyen herkesi çılgına çevirir. Ama aynı zamanda mükemmelliği de beraberinde getirir. Başarılı insanların pek çoğu, küçük işleri kendileri yaptıklarında ve detaylarda titiz davrandıklarında başarılı olurlar.

6- Başarı Envanteri Tutarlar

Başarılı insanlar başarılarının kaydını tutarlar. Çoğu kişi bunu yapsa da, onları mutlaka sergilenmek istedikleri için değil, onlara ve etrafındakilere imkansızın üstesinden gelmenin genellikle inatçı bir sebat meselesi olduğunu hatırlattığı için tutarlar.

7- Güçlü Sosyal Bağlantıları Vardır

Başarılı insanların en tutarlı ortak özelliklerinden biri, sosyal ağlarını durmaksızın çalıştırabilmeleridir. Tüm başarı, beslenmesi ve güçlendirilmesi gereken bir sosyal bağlantıları ağı üzerine inşa edilmiştir.

8- Özgünlük Önemlidir

Güvenilir olmadan herhangi bir başarı derecesine ulaşmak neredeyse imkansızdır. Başarılı insanlar için özgün olmak, fikirlerini ifade etmede açık ve tutarlı bir şekilde doğru ve şeffaf olmaları anlamına gelir.

9- Kendilerini Ödüllendirirler

Tam gazda çalışırken hem duygusal hem de fiziksel olarak kendinize bakmak için zaman ayırmanız gerekir. Bu, kısa bir meditasyon ya da tam bir egzersiz, sizi şımartan bir hobi ya da spontane bir kaçamak kadar basit olabilir. Her ne ise, amaç tükenmişliği önlemek, hedefte kalmak ve neden fedakarlık yaptığınızı kendinize hatırlatmaktır.

10- Minnettar Olurlar

Başarılı insanlar kendilerine yardım eden herkese minnettar olur. Pek çok kişi başarılı insanları kibirli ve burunları havada olarak görür. Ama onlar aslında en minnettar insanlardır. Bulundukları yerde oldukları için ne kadar şanslı olduklarını anlarlar ve bunu paylaşmaktan çekinmezler ve size yol gösterirler.

11- Krizleri Yönetebilirler

Başarının en büyük belirleyicilerinden biri, kafanızı ateş fırtınasında tutabilme becerisidir. Başarılı insanlar bir kriz anında amaç ya da yön duygusunu kaybetmezler. Bunu yaparak etrafındakiler için güvenilir bir pusula ortamı yaratırlar.

basarili insanlari 11 ortak ozelligi 5

Başarılı İnsanların 11 Ortak Özelliği ile ilgili videoları

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu