Hastalıklar

Baş Ağrısının Nedenleri ve Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

instagram takipçi hilesi

Baş Ağrısının Nedenleri ve Baş Ağrısı Nasıl Geçer? Gün içerisinde sık sık baş ağrısı problemi ile karşı karşıya geliyorsanız ve her başınız ağrıdığı zaman ağrı kesici ilaçlara koşmak yerine baş ağrısını geçiren doğal yolları denemelisiniz. “Baş ağrısı nasıl geçer? ” “Baş Ağrısı Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?” İşte bu sorularının yanıtları hemen aşağıda! Doğal Yöntemler Neler? Baş Ağrısı için Pratik Yöntemler

bas agrisi icin 9 cozum h645

Baş ağrısı , her yaşta ki insanda görülebilen ve bir çok kişinin hayatından hiç çıkmayan , çeşitli sağlık problemlerine bağlı ya da yaşam tarzından kaynaklı olarak meydana gelen , sıkça rastlanan bir sağlık problemidir.

Sinüzit , migren gibi rahatsızlıklar yoğun baş ağrısı yaratabileceğini gibi , sürekli olarak yüksek sesli ortamda bulunmak , çalışmak ya da aşırı biçimde zihni yoran işler ile ilgilenmekte baş ağrısıne neden olabilir.

Baş Ağrısı İçin 6 Doğal Yöntem

1- Lavanta Yağı

images

Kokusu ile herkesi etkilemeyi başaran lavanta , baş ağrısı problemini geçirmek için kullanılan doğal ve etkili yöntemlerden sadece birisi. Bir bardak suya, lavanta yağı karışımından ilave edin ve koklayın. Migren gibi şiddetli baş ağrılarını bile geçirebilen lavanta yağı ayrıca uyku problemlerine iyi geldiği gibi uykusuzluk gibi sorunları da ortadan kaldırır.

2- Az Miktarda Kahve

sicak hava bas agrisi yapiyor13394487500 h890164

Baş ağrısı başladığını hissettiğiniz an bir fincan kahve tüketebilirsiniz. Kahvede bulunan kafein baş ağrısını azaltacak ve etkili bir ağrı kesici görevi görecektir. Fakat dikkat etmeniz gereken kahve tüketimini sınırlı ölçüde tutmak ve ağrı hissettiğiniz anda sadece bir fincan içmek olacaktır.

3- Sıcak Duş

migren

Baş ağrısı ile başlamış olduğunuz bir güne buhar ile dolu bir sıcak duş ile devam ettiğiniz zaman baş ağrılarınızın kendiliğinden geçmeye başladığını fark edeceksiniz. Sıcak duş tüm vücudu ve kasları gevşelterek bedeninizin rahatlamasına yardımcı olacaktır. Bu durumda da baş ağrınızda da azalma meydana gelecektir. Baş ağrısı başladığı zaman bir fincan kahve içtikten sonra sıcak bir duş aldığını zaman kendinizi daha dinç ve daha iyi hissedeceksiniz.

4- Nane Yağı

images 1

Nane yağı da aynı lavanta yağı gibi şiddetli baş ağrılarına ya da migren ağrılarına iyi gelmektedir. Nane yağı ya da lavanta yağı gibi vücutta bulunan kan akışını hızlandırarak ağrıların hafiflemesinde yardımcı olur. Ayrıca nane yağı sinüslerin açılmasına yardımcı olarak rahatlamanızı sağlar.

5- Soğuk Kompres

bas agrisi

Baş ağrınızı şiddetlenmeye başladı ise bir bezi soğuk su ile ıslatabilir ya da bir poşetin içerisine buz koyarak alın bölgenize soğuk kompres yapabilirsiniz. Bu yöntem bazı zamanda geçici rahatlamalar yaşatsa da bazı zamanlarda da tamamen baş ağrılarınızın geçmesine yardımcı olabilir.

6- Su Tüketimi

bas agirisi

Baş ağrılarının nedenlerinden bir tanesi de yetersiz su tüketimidir. Eğer gün içerisinde vücudunuzun ihtiyaç duymuş olduğu su ihtiyacından az miktar su içerseniz sık sık baş ağrısı ile karşılaşabilirsiniz. Dehidrasyonun yaratmış olduğu bu ağrılardan kurtulmanın tek yolu ise güne en az iki litre su tüketmek olacaktır. Baş ağrısı başladıktan sonra büyük bir bardak su tüketin ve ardından belirli süre zarfları içerisinde su içmeye devam edin.

Baş Ağrısı Nasıl Geçer ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu