Mental Sağlık

Baş Ağrısı Nasıl Geçer?

instagram takipçi hilesi

Yoğun stres içinde yaşadığımız iş ve sosyal hayatlarımızda hepimizin sorduğu bir sorudur baş ağrısı nasıl geçer. Kimi zaman stresten, kimi zaman yorgunluktan, kimi zaman da bilemediğimiz sebeplerden ötürü baş ağrısı çekeriz. Doktor ve ilaçla uğraşmak istemediğimizde evde bu sorunu nasıl çözeceğimize odaklanırız.

Peki pek çoğumuzun muzdarip olduğu bir sorun olan baş ağrısı nasıl geçer?

indir 2

Karanlık ve Sessizlik

Başınızın ağrıdığı anda bulunduğunuz ortamın gürültüsü ve ışığı size daha da kötü gelecektir. Böyle zamanlarda karanlık ve sessiz bir odada ayaklarınızı uzatıp dinlenmek iyi gelecektir.

Açık Hava

Eğer ışık sizi rahatsız etmiyorsa hareketten uzak, sakin bir ortamda yürüyüş yapmak size iyi gelir. Yürürken aynı zamanda derin derin nefes alıp vermekte fayda var.

Sıcak Duş

Sıcak su baş ağrısına oldukça iyi gelir. Eğer duşa girmeyecekseniz ayaklarınızı sıcak suya sokmak ve başınıza ılık su dökmek de baş ağrınıza iyi gelir.

bağ ağrısı

Masaj

Ağrıyan bölgeye göre başınızı övmek iyi gelecektir. Özellikle alnınızı iki elinizle birlikte hafif bastırarak şakaklara doğru ovalamak çok iyi gelir. Bunun yanısıra sadece şakaklarımızın üzerinde oval çizgiler çizin.

Baş ağrısı uzun süre masa başında yanlış pozisyonlarda oturmamızdan dolayı meydana gelebilir. Böyle durumlarda boynunuzun arka tarafını bir elinizle ovun. Başınızı sağa sola döndürmek, arkaya ve öne hareket ettirmek gibi hafif egzersizler yapın.

Bitkisel Çözümler

Kedi Otu : Günümüzde birçok ilacın içinde de bulunan bu şifalı bitki baş ağrınıza da iyi gelecektir. Sakinleştirici etkisiyle bilinen kedi otunu suyla kaynatıp için.

Sarı Kantaron : Doğal anti-depresan adıyla bilinen sarı kantaron motivasyon bozukluğu ve stresli anlarda yardımınıza koşar. Baş ağrısı için rahatlatıcı bir etkiye sahip olan bu bitkiyi çay şeklinde tüketebilirsiniz.

Nane : Naneyi çay olarak değil de yağ olarak kullanırsanız baş ağrınıza çok iyi gelecektir. Başınıza masaj yaparken parmak uçlarınıza nane yağını alarak yüzeylsel şekilde sürün.

Zencefil : Sayısız faydası olan bu bitki özellikle mide ağrılarında ön plana çıkar. Başınız ağrıdığında çayını içebileceğiniz gibi baş ağrısını önlemek amacıyla da günde bir bardak içmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu