Yerli Erkek Ünlüler

Barış Özcan

instagram takipçi hilesi

barış özcan 12
Tam adı: Barış Özcan
Doğum tarihi: 23 Temmuz 1974
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Eşi: Devletşah Özcan
Çocuk (ları): Sufi Özcan
Mesleği: Belgesel yönetmeni, Youtuber
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabifacebook-sayfasitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Barış Özcan kimdir? Barış Özcan, 23 Temmuz 1974 İstanbul doğumlu Türk Youtube içerik üreticisidir. Marmara Üniversitesi’nden Hukuk mezunu olan Barış Özcan, mezun olduktan sonra New York ve İstanbul’da büyük markalara sosyal medya üzerine danışmanlık yapmaya başlamıştır.

Barış Özcan, Adobe başta olmak üzere THY, LC Waikiki, NYMag, TimeOut New York, Türk Telekom, LinkedIn gibi markalara danışmanlık vermeye başlamış ve sosyal medya üzerine çalışmalar yürütmüştür. 6 yıl boyunca Flash, PDF ve Photoshop gibi yazılım ürünlerini geliştirmiş olan Adobe’de, Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü pozisyonunda görev yapmıştır.

Abak.us isimli Kreatif Medya Ajansı’nın başkanı olan Barış Özcan, ayrıca belgesel yapımcısı ve yönetmendir. TRT, CNNTürk ve el-Cezire gibi kanallarda birçok belgesele imza atmıştır. Ardından kendi kanalını açarak içeriklerine burada devam etme kararı almıştır.

Ardından 2007 yılında Youtube’a üye olarak kanalını oluşturmuştur. Fakat düzenli olarak içerik üretmeye 2015 yılında başlamıştır. Sanat, tasarım ve teknoloji üzerine hikayeler şeklinde oluşturduğu kategorileriyle Youtube Türkiye’nin en başarılı Youtuber isimlerinden birisi olmuştur. Kaliteli içerikleriyle diğer üreticilerden bir hayli ayrılarak farkını ortaya koyan Özcan, milyonlarca abone ve izlenmeye sahiptir.

Haftada 1 veya 2 video yayınlayan Özcan, her Pazar aksatmadan içeriklerini paylaşmaktadır. YouTube’un dünya çapında yarattığı #CreatorsforChange isimli değişim programı için seçilen 12 değişim elçisinden biri olmuştur. Bu program için uluslararası projeler üretmektedir.

Youtube kanalında oluşturduğu sanat, tasarım ve teknoloji üzerine ürettiği içerikleri hikaye anlatıcılığı yani storytelling şeklinde izleyicilerine sunmaktadır. Videolarının araştırmasını yaparak, taslak metinlerini yazıp daha sonra çekmeye başlayan Barış Özcan son birkaç yıldır yoğun olarak sadece Youtube kanalıyla ilgilenmektedir. Kurgu ve tüm içerik işlerini kendisi yapmaktadır.

İzleyicilerinin karşısına bazen gündem olan bazen özel günleri konu alan sürpriz videolarla çıksa da genel olarak her zaman ilgi çekici, fazla bilinmeyen konularla video üretmektedir.

En Çok İzlenen Youtube Videoları Konuları:

  1. Kim ulan bu Elon Musk?
  2. Dünya Yuvarlak Değildir!
  3. Coronavirüs Salgını
  4. Uzaylılar bizi buldu mu? Oumuamua nedir?

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu