Yerli Erkek Ünlüler

Barış Göktürk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

baris gokturk kimdir 5
Tam adı
: Barış Göktürk
Doğum tarihi: ??. ??. 1982
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Burcu:
Boy: 1,7 m
Ailesi:
Eşi: Berrin Göktürk
Çocukları: Atlas Göktürk
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi 

Hakkında

Barış Göktürk Kimdir? Barış Göktürk, başarılı bir iş insanıdır.

Barış Göktürk Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Barış Göktürk, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.

Barış Göktürk Eğitimi

Saint Benoit Fransız Lisesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra, İşletme Ekonomisi alanında lisans eğitimini University of California’da bitirdi. Üniversite yıllarında, UC Economic Forecast bünyesinde Araştırma Asistanı olarak görev aldı ve 6 ekonomi yayınında Asistan Yazarlık yaptı. Lisans eğitimini Onur Öğrencisi olarak tamamladı. Phi Beta Delta Onur Topluluğu üyesi oldu.

Barış Göktürk Kariyeri

Yükselen Çelik’te 2005 yılından itibaren farklı pozisyonlarda görev yaptı. Satış Uzmanı, Dış Ticaret Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı olarak hizmet verdi. Şirketi yenilikçi bir iş modeline dönüştürdü; çelik tasarımıyla ilgili, patent sahibi, ithalat ve ihracat yapan, yurt içinde şubeleri olan ve son olarak 2019’da halka açık hale getirdi. Yönetimi altında, 2005-2022 arasında şirketin ciro olarak TL bazında 300 kat, döviz bazında ise 70 kat arttı. 2013’te, rekabetçi bir hamle olarak ‘Ramateks Metal’ adlı rakip şirketi satın alarak Yükselen Çelik bünyesine kattı.

İlginizi çekebilir: Sadettin Saran Kimdir?

Çelik endüstrisinde, nitelikli çelik alanında tanınmış bir isimdir. Şirket, Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarına büyük katkı sağlamıştır. Ayrıca Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve Savunma Havacılık Kümelenmesi (SAHA) üyesidir. 2018’den beri uluslararası Metal Expo Eurasia Fuarı’nın Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Türkiye’de kalıp çeliği, nitelikli çelik ve dövme teknolojileri konusunda önemli bir bilgi birikimine sahiptir. ABD’de Rising Steel, Almanya’da Rising Stahl ve Türkiye’de Sky Fuarcılık, Sky Spor ve Göktürk Holding gibi şirketlerle ilişkili iştiraklerin kurucu ortağıdır.

Ekonomist dergisi tarafından 2022 yılında yayınlanan “Türkiye’nin En Başarılı 40 Yaş Altı 40 İş İnsanı” listesinde 29. sırada kendisine yer buldu. Aynı yıl, Demir Çelik Sektörünü temsilen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi olarak seçildi. Şu anda Göktürk Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Metal Expo Yönetim Kurulu Başkanı, Vasıflı Çelik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Yükselen Çelik İcra Kurulu Başkanı ve Göktürkler Çelik Yönetim Kurulu üyeliği gibi görevlerini sürdürmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu