Yerli Erkek Ünlüler

Balık Ayhan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

balik ayhan kimdir 6
Tam adı: Ayhan Küçükboyacı (Takma adı: Balık Ayhan)
Doğum tarihi: ??. ??. ????
Doğum yeri: Hacıhüsrev, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.6 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: Emine Küçükboyacı
Çocuk (ları): Şans Küçükboyacı
Mesleği: Müzisyen
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Balık Ayhan Kimdir? Balık Ayhan, müzisyendir.

Balık Ayhan, İstanbul’un Hacıhüsrev semtinde dünyaya gözlerini açtı. Tam doğum tarihi hakkında bir bilgi yer almıyor.  Gerçek adı Ayhan Küçükboyacı‘dır. 8 çocuklu bir roman ailenin en küçüğüdür.

Hacıhüsrev’de müzik ile iç içe bir yaşam sürdü. Teneke kutularından kendisine yaptığı darbuka ile ünlendi. İlk gerçek darbukaya ise henüz 6 yaşında sahip oldu. Küçük yaşlarında mahalle düğünlerde vurmalı çalgılar çalardı. İşinde daha profesyonel olmak için özel hocalarda dersler aldı.

16 yaşında iken Galata Kulesi‘nde profesyonel olarak müzik kariyerine ilk adımı attı. 1992 senesinde “Yaşayan Ruhlar” adlı müzik dünyasından adından söz ettirdi. Daha sonra Bab’ı İstanbul ve İstanbul İmparatorları adlı albümleri kariyerine devam etti. Aynı zamanda pek çok filminde müziklerini yaptı.

Kısa bir süre sonra Roman müziklerinin en sevilen ismi haline geldi. Balık lakabını küçükken annesinin yanından mahalledeki insanların sevmek için aldığı zaman, sanki bir balık gibi hızlı ve kıvrak hareketlerle annesinin kucağına geri dönmesi sebebi ile verildi.

Bir dönem sofuluk dönemi yaşadığını, bir arayış içerisine girdiğini, namaz kıldığını, sakal bıraktığını, hatta Ramazan ayının ilk gününde camiden sabah ezanını okuduğunu da belirti. Allah’a inana bir kişi olduğunu, her defasından Allah’a şükür ettiğini de dile getirdi.

Balık Ayhan, “Dansöz”, , “Kehribar”, “Ispanaktan Nağmeler” ve “Baba Bi Buçuk” gibi sinema filmleri ve “Delikanlı” adlı dizide de kamera karşısına geçti. 2018 yılında İyi Parti ile siyaset hayatına atıldı. 2011 yılında da Ak Parti‘den milletvekili aday adayı olmuştu.

Emine Küçükboyacı ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Şans Küçükboyacı isminde bir kızı dünyaya geldi. Eşi kameralardan uzak durduğu için fazla bir bilgi bulunmamakta.

11 Aralık 2021 günü Star TV ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Hakan Altun, Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici‘nin yaptığı “Şarkılar Bizi Söyler” isimli eğlence ve müzik programına konuk olarak katıldı.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu