Film & Dizi Önerisi

Babam Filmi Konusu Nedir?

instagram takipçi hilesi

İzleyenleri gözyaşlarına boğan Babam Filminin konusunu ve oyuncu kadrosu yazımızda…

babam filmi öne çıkan

IMDb Puanı: 7.5
Vizyon tarihi: 6 Ekim 2017
Filmin süresi: 2 saat 10 dakika
Yönetmeni: Nihat Durak
Yapımcı: Durak Film
Türü: Drama
Yapım Ülkesi: Türkiye

babam filmi 1

Babam Filmi, başrolünü Çetin Tekindor’un üstlendiği ve oyunculuğu ile izleyenleri büyülediği bir baba ve oğlun hüzünlü hikayesini anlatan bir filmdir. Babam filminde başrolde Çetin Tekindor ile Erkan Kolçak Kostendil ve Melisa Şenoğlu yapıyor.

Yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı Babam Filminde senaristliğini ise Nail Pehlivan yapıyor. Filmin yapımcılığını ise Durak Film’den Filiz Üstün Durak ve Önder Köse üstleniyor. Filmin çekimlerine 2017 Temmuz ayında başlandı. Yaklaşık 6 hafta süren çekimler Ağustos ayının sonlarına doğru tamamlandı. Film çekimi Çanakkale Gelibolu’da gerçekleştirildi. Babam Filminin dağıtımını da UIP Türkiye yapmaktadır.

Filmin ilk ismi ”Sandalye Kokusu” olarak belirlenmişti. Fakat çekimler sırasında filmin ismi ”Babam” olarak değiştirildi.

Babam Filminin Konusu

Yusuf Tunalı (Çetin Tekindor) ”Tunalı Sardalya” adında bir balık konserve imalathanesinin sahibidir. Yusuf batmak üzere olan bu imalathanesi ile ilgilenirken eşi hayata gözlerini yumar. Eşi vefat ettikten sonra kabul etmediği ve ilgi göstermediği zihinsel engelli oğlu Arif’le (Berker Güven) ilgilenmelidir.

Feride (Melisa Şenoğlu) öğretmendi. Fakat atanamadığı için çalışmak zorundaydı. Bu yüzden Yusuf’un balık konserve imalathanesinde işe girmek zorunda kaldı. Feride zaman ilerledikçe fabrika sahibi Yusuf ile zihensel engelli oğlu Arif ile arasındaki buzları eritecektir. Feride’nin işe girmesiyle Yusuf’un zihinsel engelli oğlu Arif’e bakışı değişir.

Yusuf, Feride ve Arif’in çevresinde olup bitenler bu üç insanı birbirine daha da bağladı. Yusuf’un içerisinde bulunan iyi insanı Feride ve Arif çıkarmayı başarmıştı. Yusuf’un dertleri ve sorunları onun sürpriz kararlar almasına sebep olur.

babam filmi 2

BABAM FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Çetin Tekindor (Yusuf Tunalı)

Tunalı Sardalya balık konserve imalathanesinin sahibi, ve zihinsel engelli Arif’in babası.

Melisa Şenolsun (Feride)

Melisa Şenoğlu’nun canlandırdığı karakter atama bekleyen genç bir türkçe öğretmenidir. Atanamadığı için bir süre dershanede çalıştıktan sonra dershanedeki işinden ayrılır ve Yusuf’un konserve fabrikasında işe girer.

Berker Güven (Arif Tunalı)

Balık konserve imalathanesi sahibi Yusuf’un zihinsel engelli oğlu.

Erkan Kolçak Köstendil (Deniz)

Yusuf’un sağ kolu, küçüklüğünden beri balık konserve imalat fabrikasında çalışıyor.

Diğer Oyuncular

  • Cezmi Baskın
  • Seray Gözler
  • Ali İhsan Varol
  • Ali Düşenkalkar
  • Güner Özkul
  • Yasemen Büyükağaoğlu
  • Cansu Fırıncı
  • Ebru Şahin

Babam Filmi ile ilgili videolar

Kaynak
Beyaz Perde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu