Film & Dizi ÖnerisiListeler

Baba İle Çocuk İlişkisini Konu Almış 10 Film

instagram takipçi hilesi

Babalar gününde hediyenizi alıp bir yerlere gidip, yorgunluğunuzu atmak için evde zaman geçireceksinizdir. Son hamle olarak, baba çocuk ilişkisini anlatan bir film iyi gitmez mi? Ya da babalar için en güzel hediye benim diye güzel anlar yaşamak lazım deyip baba çocuk filmi izlemekte diğer bakış açısı olabilir. Ancak püf nokta Anneler gününde hediye aldıysanız mutlaka babanıza da alacaksınızdır.

Ancak bunları yazan bir erkek olarak, babaların o sert duruşuna ve duygularını belli etmeyen yönleriyle düşündüğümüzde, bir filmi izlemek bile zulüm olabilir. Ben anlamam anneler gününden babalar gününden diyen de olabilir. Ama bu bilgi yazısını sadece babalar günü için yazmadık diyerek aradan çekiliyorum. Sizleri aşağıdaki listemiz ile baş başa bırakıyorum.

Bu bilgiyi yazarken arkadaşımın babalar hakkında film bulabilir misin? sorusuna da cevap olarak nitelendirebiliriz. Her kitleye açığız ! MaksatBilgi sadece sitemizin adı değil fikrimiz.

Baba ile Çocuk ilişkisini Konu Almış 10 Film

1. Kusursuz Dünya (A Perfect World ) / IMDb: 7.5

a-perfect-world-kusursuz-dunya

Babalarımızın ve western film fanatiklerinin veya aşina olanların da yakından tanıdığı,  Clint Eastwood’un yönettiği ve Kevin Costner abimizin de oynadığı bu yapımda babalarınızın gençliği aklına gelebilir ve duygusal anlara tanık olabilirsiniz. Bu film önemli kişilerin ürünü olsa da hak ettiği popülerliğe erişememiş olabilir.

Hatta duymamış da olabilirsiniz ama film baba çocuk filmleri listesinde olacak bir film. En azından babanıza, Kevin Costner ve Clint Eastwood söylediğiniz biraz yumuşatarak izlemeye teşvik edebilirsiniz. Bizden söylemesi.

Kusursuz Dünya (A Perfect World ) Fragmanını izle

2. Kikujiro No Natsu / IMDb: 7.9

Kikujiro-No-Natsu

Babanıza babalık öğretemezsiniz! Babanıza babalığı nasıl öğrenildiğini de öğretemezsiniz! Ama  babanıza babalığın nasıl bir şey olduğunu anlatan bir film izletebilirsiniz. Bu da sizinle babanız arasında duygusal anlara sahne olacaktır.1999 Japon yapımı film hem çok eğlenceli bir yolculuğu hem de baba olmayı konu ediniyor. Baba figürünü en temel güdüleri anlatan bir film Kikujiro No Natsu.

Kikujiro No Natsu Filminin Fragmanı

3. Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happiness) / IMDb: 8.3

Umudunu-Kaybetme-(The-Pursuit-of-Happiness)

Kuşkusuz Gelmiş geçmiş en güzel baba ve çocuk filmlerinden biri. Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri.Hatta babanızla da izlenmeniz gereken filmlerden biri. Will Smith beyciğimiz oyunculuğunu döktürmüş yine. İşin en tuhaf ve güzel yanı ise bizzat oğluyla oynamış.

Bu da filme samimi tavırlarıyla ve daha da gerçekçi görünümüne neden olmuş. Belki de bu filmi farklı kılan da budur. Baba ve oğul aynı filmde ve bir baba oğul filmi. Hayatta hiç yılmadan devam etmeyi öğreten babamız, gerçek bir yaşam öyküsünün kahramınıdır.

Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happiness) Filminin Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=26r_jFDGxOU

4. Süper Baba (Big Daddy ) / IMDb: 6.4

super-baba-big-daddy-filmi

Bir baba çocuk film olsa da biraz kız arkadaşını tavlama filmidir. Ancak Adam Sandler’in sağlam oyunculuğu ve konusunun sıra dışı olması filme eğlence ve duygusal anlar katıyor. Kız arkadaşını etkilemek için küçük bir erkek çocuğu evlat edinen babanın, eğlenceli hikayesi.

Süper Baba (Big Daddy ) Filminin fragmanı

5. Benim Adım Sam (I am Sam ) / IMDb: 7.6

Benim-Adim-Sam-(I-am-Sam)

Sean Penn’in bütün filmlerini izlemişimdir. Ancak bu filmde Sean Penn bile kendine inanamamıştır. O kadar duygu seli bir film ki göz yaşların şelale olduğu filmlerden biri.Bunun üstüne Sean Penn’in filmde olması  ve bu oyunculuğu ile bizleri mahvetmesi de başka bir olay.

Benim adım sam filminde ,zihinsel engelli bir baba ile, 7 yaşına gelince babasından daha yüksek bir zeka düzeyine erişen kızının bir arada kalabilme mücadelesini anlatıyor. İş böyle olunca ve oynayan da Sean Penn olunca gel de izleme!

Benim Adım Sam (I am Sam ) Filminin fragmanını izle

https://www.youtube.com/watch?v=EROTbDCr5ag

6. Azap Yolu (Road To Perdition) / IMDb: 7.7

Azap-Yolu-(Road-To-Perdition)

Tom Hanks abiciğimizin mükemmel babalığını konuşturduğu bir film. Tom Hanks‘in filmlerini bilen bilir. Sadece aç ve izle. Film zaten seni götürüyor. En güzel dönem filmlerden biri. Konusu ,Bir babanın çocuğu için neler yapabileceğini anlatan bir filmdir.

Azap Yolu (Road To Perdition) Filminin Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=uTM_d-e8C1w

7.  Yol (The Road) / IMDb: 7.3

Yol-The-Road-Filmi

Bazen kıyameti düşünüyorsanız ve o gün geldiğinde neler yapabileceğinizi hayal edebiliyorsanız bu filmi izleyin. Farklı bir bakış açısı sunan film. Kıyamet günü geldiğinde babanın çocuklarıyla olan yolculuğunu anlatıyor. Tehlikeli bu yolda açlık ve heyecan ve bol duygu seli var. Ha izlemeden söyleyeyim baya bir ağır bir filmdir.

Yol (The Road) Filminin Fragmanını izle

8. Hayat Ağacı (The Tree of Life) / IMDb: 6.7

hayat-agaci-the-tree-of-life-izle

Yine adamımız, Sean Penn ve diğer bir adamımız Brad Pitt ile birlikte, mükemmel oyunculuklarını konuşturdukları bir film. Filmi izlerken geçiştirmeden ve bölmeden izleyin bizden söylemesi. Dikkatinizi vermenizi isteyen bir yapıt.

Hayat Ağacı (The Tree of Life) Filminin Fragmanını İzle

9. Babam ve Oğlum / IMDb: 8.7

babam-ve-oglum

Eminim bu listede Babam ve Oğlumu yazmasaydık, herkes düşman olacaktı. Bu yüzden ağır topu sonlara sakladım. Çağan Irmak’ın Ertem Eğilmez filmlerinden etkilenerek çektiği bu filmde ,ağlamam diyenleri bile ağlatmıştır. Oyuncu kalitesinden mi ? yoksa hikayenin sağlamlığından mı ya da yönetmenden midir? bilemedik ama film bir baş yapıt. Zaten bu listemizin de IMDb’de  en çok oy alan filmi.

Babam ve Oğlum Filminin Fragmanını izle

10. Gelinin Babası (Father of the Bride) / IMDb: 6.4

Gelinin-Babası-(Father-of-the-Bride)

Listemizin en komik filmini en sona sakladık. Duygusal anları da var tabi ancak yukarıdaki can alıcı filmlere göre daha komik ve eğlenceli bir baba çocuk filmi. Steve Martin’den komik baba çocuk filmi izlenir.

Gelinin Babası (Father of the Bride) Filminin Fragmanını İzle

https://www.youtube.com/watch?v=oH0fip7BjSo

Bu listemize eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz bir baba çocuk filmi varsa aşağıdan yorum bırakabilirsiniz.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu