Yerli Kadın Ünlüler

Ayşegül Coşkun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ayşegül coşkun 1

Tam adı: Ayşegül Coşkun
Doğum tarihi: 17 Haziran 1985
Doğum yeri: Beyoğlu, İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Mesleği: Ses Sanatçısı, Söz Yazarı, Sinema Oyuncusu, Besteci
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chaneldeezer logo mblisten-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Ayşegül Coşkun Kimdir? Ayşegül Coşkun, 17 Haziran 1985 tarihinde İstanbul Beyoğlu’nda dünyaya gelmiştir. Ailenin en küçük kızıdır. Babası emniyet görevlisi ve müzisyendir. İlkokul eğitimini Cihangir Firuza İlköğretim Okulu‘nda almaya başladı. Daha sonra Sarıyer’e taşındılar. İlköğretim eğitiminin kalan kısmını ve ortaokul eğitimini Kocataş Barbaros İlköğretim Okulu‘nda aldı. Liseyi ise Sarıyer‘de okudu.

Okul zamanlarında ileride icra edeceği meslek olan müzisyenliğe okulda katıldığı müzik grupları ile başladı. Babasının müzisyenlik yapması onun için büyük bir artı olmuştu. Aile büyüklerinin verdiği tavsiye üzerine 2005 senesinde Atatürk Üniversitesi İşletme Bölümü‘nü tamamladı ve mezun oldu. 2 sene bir bankada, 3 sene de özel sektörde muhasebeci olarak çalıştı. Çalıştığı yerde patronuna kızdı ve bir şarkı sözü yazdı. Şarkı sözü yazma ve beste yapma serüveni ise tam olarak bu olaylardan sonra başladı.

İlginizi çekebilir: Ayşegül Çınar Kimdir?

Ayşegül Coşkun, artık müzik ile profesyonel olarak ilgilenmesi gerektiğine inanmıştır. Gitar çalmak için eğitimler aldı. Aynı zamanda piyano, dans ve şan eğitimi de aldı. Kursta tanıştığı bir arkadaşı ile birçok sahnede çalışma fırsatı buldu. Profesyonel hayata kendi bestelerinden biri olan ve 2014 yılında piyasaya sürdüğü Gerçeğim Seninle isimli parça ile başladı. Bu şarkı Sekiz Müzik etiketi altında çıktı. Ancak klip çekilmedi.

Bir sonraki çalışması, söz ve müziği kendisi yaptığı Cuk isimli şarkı ile Bahadır Tatlıöz aranjesinde piyasaya sürüldü. Bu şarkı bu sefer klip çekilerek yayınlandı. Daha sonra bir kursta tanıştığı arkadaşının kurmuş olduğu Ayor Müzik şirketi ile anlaştı. DMC Müzik etiketi altında söz ve bestelerini kendisi yaptığı parçalar olan Duvardaki Gülüşler, Liman ve Deniz Ol Gel şarkılarını yayınladı.

Oyunculuk Yapmaya Başladı

Ayşegül Coşkun, 2019 yılının Şubat ayında hızlı bir ivme kazandı. Ünlü İran dizisi olan Motreb isimli filmde çok önemli oyuncular ile beraber başrolde yer aldı. Bu film için 2 ay gibi kısa bir sürede farsça öğrendi. Filmde hem Türkçe hem de Farsça konuştu. Ayrıca film için iki müzik besteledi. 40 senelik oyunculuk kariyeri boyunca ilk kez şarkı söyleyen Parviz Parastouei ile birlikte Ah Benim Canım – In Sedaye Mane parçasında düet yaptı.

Motreb filminin çekimleri 2 ay sürdü. Çekim İstanbul‘da yapıldı. 2019 senesinin Kasım ayında vizyona giren Motreb, İran tarihinin en fazla gişe yapan filmi rekorunu kırdı. ABD, Kanada, Almanya, Hollanda, İngiltere gibi birçok ülkede festivallere katıldılar. Ayşegül, herkes tarfından çok sevildi ve büyük ilgi gördü. Son zamanlarda pek çok ülkede konser vermek için hazırlık yapmaktadır.

Ayşegül Coşkun Albümleri

  1. 2014 – Gerçeğim Seninle
  2. 2015 – Cuk
  3. 2017 – Vur Dizine
  4. 2017 – Duvardaki Gülüşler
  5. 2018 – Liman
  6. 2019 – Deniz Ol Gel
  7. 2019 – İlahi Kader
  8. 2020 – Ah Benim Canım – In Sedaye Mane (Motreb Filminin Müziği)

Rol Aldığı Filmleri

  1. 2020 – MOTREB  –  (İran ve Türk yapımı)

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=SNf7yyZ-X18

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu