İlişki KonularıKişisel Gelişim

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer?

Sevdiğiniz Birinden Ayrıldığınızda Hissettiğiniz Acıyı Azaltma Yolları

instagram takipçi hilesi

Bir insanı sevmek, onun doğru insan olduğunu düşünmek ve tüm gelecek hayallerine o kişiyi oturtmak bir ilişki yaşamanın en doğal sürecidir. Ayrılık acısı; bütün bu duygulardan sonra hayata tutunma sürecidir. Ancak ayrılık acısını atlatmak için bir şeyler yapmanız gerekir. İşte ayrılık acısının geçmesi için yöntemler:

1- Öncelikle Ayrılık Acısını Kabullenmek Gerekir

Ne zaman yalnız kalmak istesem

Bir ilişki bittikten sonra yapılması gereken en önemli adım ayrılığı kabul etmektir. Ayrılığı kabul etme sürecinde insanın aklına verilen sözler gelir. Eğer ortada bir söz yüzüğü varsa özellikle insan kendini ayrılığa inandırmakta daha da zorlanır. Durmadan aklına “neden, niçin” gibi sorular gelir. Özellikle karşı tarafın ilişki yaşarken verdiği sözler gelir. Ancak ilk olarak şunu bilmek gerekir: Verilen sözler, söylenilen sözcükler, yaşanan anılar kısacası ilişki sırasında yaşanan her şey O ZAMAN‘dır. Şimdi değil!

2- Bu Acının Normal Olduğunu da Kabullenmek Gerekir

Bir insanı sevmek kadar ayrılığına üzülmek de çok normaldir. İnsan hayatından giden küçük bir nesneye ya da canlıya bile üzülür. Elbette ki ayrılıklar karşısından üzülebilirsiniz. Gözyaşı dökebilirsiniz. Bu durum gayet olağandır.

3- Bu Acının Geçici Olduğunu Bilmelisin

ağlamak göz sağlığınızı korur

İnsanoğlu,yaratılış itibari ile bir konuda yıllarca aynı şekilde üzülemez. Ölüm acısına bile bir süre sonra alışarak hayatına kaldığı yerden devam eder. Çünkü bu, hayatın değişmez kanunudur. Ayrılıklarda da durum böyledir. Ancak bu acı geçecektir. Belki 1 ay, belki 1 sene sonra mutlaka geçecektir. Ve her gün aynı şekilde kalbiniz acımayacaktır.

4- Dağılmamak Lazım

Ayrılık acısının sizi dağıtmasına izin vermeyin. Ne kadar üzülürseniz üzülün, kendi kendinizin psikoloğu olun. Kendi yaralarınızı sarmaya çalışın.

5- Ayrılığınızdan Ders Çıkarın

Sizi üzen ayrılık sürecinden dersler çıkarın. Yaptığınız hataları analiz edin ve bir daha tekrar etmeyin.

6- Kafanızı Dağıtın

Durmadan evde oturup üzülmek yerine kafanızı dağıtmanın yollarını bulun. Hobi edinin, iş bulun. Elinizden gelen her şeyi yaparak acıyı atlatmaya çabalayın.

7- Kendinize Kötü Sözler Söylemeyin

ağlamak

Kendinize karşı asla kötü davranmayın. Kendinizi yetersiz hissetmeyin. Asla içinizdeki kötü sözler söyleyen kişiyi söylemeyin. Başkalarından ziyade içinizden geçen kötü düşüncelerden kendinizi koruyun. Gerekirse meditasyon yapın. Öncelikle kendi içinizde yolculuğa çıkarak, kendinizi affedin. Kendinize şefkat gösterin.

8- Hüzünlü Şarkılar Dinlemeyin

Ayrılık sürecinde hüzünlü şarkılar, filmler dinlemeyin. Bunun yerine kafanızı dağıtacağınız şeylere yönelin.

9- Onu Hatırlatan Her Şeyi Atın

Evinizde sevgilinizden kalan her şeyi atın. Üzüntünüzün gelip geçici olmasını istiyorsanız kaldırın atın. Yoksa ilerde daha üzücü gelecektir.

10- Yoğun Duygusallık Anın Geçene Kadar Asla Yazma

Sevgilinize ayrılık acısının yoğun olduğu zamanlarda asla mesaj atmayın ve aramayın. Çünkü olayın etkisi ile mantıklı sözler sarf edemezsiniz. Bunun yerine ayrılığın üzerinden bir süre geçtikten sonra mantıklı düşünerek eğer gerek varsa yazabilirsiniz.” Eğer geç yazarsam başkasını bulur” gibi bir korkunuz varsa; bırakın bulsun. Hemen başkasını bulabilen bir insan ile zaten uzun ömürlü bir ilişki kuramazsınız.

Ayrılık Acısı Nasıl Geçer ile İlgili Videolar

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu