BiyografiFoto GaleriÜnlülerin Foto GalerisiYerli Kadın Ünlüler

Aylin Coşkun

Aylin-Coskun-35 Aylin Coşkun
Aylin Coşkun

Doğum Tarihi :1 Ocak 1976
Doğum Yeri : Almanya
Eğitim Durumu : Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Şan ve Solfej Bölümü
Meslekler: Manken,Şarkıcı
Ödülleri:
1997 yılında Miss Globe Türkiye güzeli seçildi.

Hakkında

Sanatçı 1976 Almanya doğumlu, İzmir Cumhuriyet Kız Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra, 1997 yılında Miss Globe Türkiye güzeli seçildi.Müziğe olan ilgisinden dolayı çesitli hocalardan (Erdem Siyavuşgil, Meltem Taşkıran) şan dersleri aldı. Yaptığı işin eğitimini almak için Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Şan ve Solfej bölümünden mezun oldu.

İzmir ve İstanbul’da bir süre mankenlik yaptı. Bir dönem özel bir Televizyon kanalında program sunuculuğu calışmalarında bulundu.

Yapımcılığını “Zeyno Müzik” in prodüktörlüüünü Yüksel Aman’ın yapmış olduğu “Masal” isimli ilk albümünün yönetmenliğini sanatçı Gürkan ve Meltemin Taşkıran yaptı. Sanatçının albümündeki 7 parçanın söz ve müzikleri yine sanatçı Gürkan’a ait olup aranjörlüğünüde Zafer Haznedaroglu ve Gökhan Turan yapmıştır. Albümde yine değerli müzisyenler Meltem Taşkıran ve Eser Taşkıran’a ait bir parçada bulunmakta. Sanatçının da kendine ait beste calışmaları bulunmakta olup bu albümde de kendine ait “Bu Kaçıncı” isimli bestesine yer vermiştir.

Albümün ilk klibi “Yandim Allahım” isimli remix bir parçaya çekilmistir. Klibin çekimleri iç mekan olup, Klibin yönetmenliğini By Coşar gerçekleştirdi. Sanat danışmanlığını da Mesut Öner yaptı.

Bizim için önemli olan, Klibin albüm kapağı ve imajıyla bütünleşmesiydi bu konsepti yakaladığımızı umuyoruz. Albümün ismi olan “Masal” dan yola çıkarak bu tasarım gerçekleştirildi.

Videoları

AYLİN COŞKUN – SAĞINDAYIM SOLUNDAYIM

Aylin Çoskun – Dönmez O

Doğuş & Aylin Çoşkun – E Bana Dersen ( Herşey Dahil Show Tv )


Fotoğrafları

 

Kaynaklar

Kaynaklardan toplanarak derlenmiştir.

Sizin İçin Önerilen

Etiketler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı