Yerli Kadın Ünlüler

Aslı Melisa Uzun

Aslı Melisa Uzun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

asli melisa uzun 1
Tam adı: Aslı Melisa Uzun
Doğum tarihi: 28 Temmuz 1995
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,74 m
Ailesi:
Sevgilisi: Yağız Can Konyalı
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu, Model
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Aslı Melisa Uzun Kimdir? Aslı Melisa Uzun, 28 Temmuz 1995 tarihinde Ankara‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini Almanya Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde tamamlamıştır. 2015 senesinde “Miss Turkey” güzellik yarışmasına katılmış ve ikinci olmuştur.

Yarışma ile geniş kitlelere ulaşan Uzun, dans ile de yakından ilgilenmektedir. Pek çok güzellik yarışması birincisi gibi o da kariyerini oyunculuk sektörüne çevirmiştir. İlk oyunculuk deneyimini ise Show TV ekranlarında yayınlanan “Arkadaşlar İyidir” isimli dizi ile yaşamıştır. Aslı Melisa Uzun‘a bu dizide Didem İnselel, Akın Akınözü, Su Kutlu, Ece Dizdar, Devrim Özder Akın, Cankat Aydos, Pınar Çağlar Gençtürk ve Necla Fide gibi isimler eşlik etmiştir.

Aslı Melisa Uzun, doğum büyüdüğü Ankara’da 18 yıl yaşamıştır. Daha sonra kariyerinde ilerlemek için İstanbul’a taşınmıştır. Ardında da Almanya, Köln’e gitmiştir. Henüz 3 yaşında iken “Eşeğin Gölgesinde” isimli bir tiyatro oyununda sahne almıştır. Dansın yanı sıra bale ve jimnastik ile de yakından ilgilenmektedir. Bir süre Anadolu Ateşi Folklor Ekibi‘nde yer almıştır.

2015 yılında düzenlenen “Miss Turkey Universe” yarışmasında birinci olan Yağız Can Konyalı ile bir birliktelik yaşamaktadır.

Uzun, 11 Aralık 2020 günü Star TV ekranlarında başlayan “Akrep” isimli dizide rol almaktadır. Aslı Melisa Uzun‘a bu dizide Yusuf Çim, Evrim Alasya, Demet Akbağ, Demet Gül, Bekir Aksoy, Pelin Uluksar, Müge Su Şahin, Taha Baran Özbek, Ahsen Türkyılmaz ve Başak Daşman eşlik etmektedir. Uzun bu dizide Duru karakterine hayat vermektedir.

Uzun, 1995 ve 2015 yılları arasında Almanya’da yayınlanan “Verbotene Liebe” isimli dizinin yeni versiyon çekimlerinde de kamera karşısına geçmektedir. Almanya’da oynadığı dizide Bobbi Atakan karakterini canlandırmaktadır.

Aslı Melisa Uzun Dizileri

  1. 2020 – 2021 – Verbotene Liebe (Bobbi Atakan Karakteri) (Televizyon Dizisi – Almanya)
  2. 2020 – Akrep (Duru Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  3. 2020 – Zen Mother (Televizyon Dizisi)
  4. 2018 – Erkenci Kuş (Televizyon Dizisi)
  5. 2016 – Arkadaşlar İyidir (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu