Aşkta Burç Uyumu Gerçek mi?

instagram takipçi hilesi

Aşk, bu hayatta üzerinde en çok konuşulan, şarkılar şiirler, kitaplar yazılan nadide konulardan biridir. Ve çok gariptir ki hakkında onca yazılıp çizilmesine rağmen tam olarak ifade edilebilen bir duydu değildir. Çünkü tanımı kişiden kişiye ve nereden baktığına göre değişen bir duygudur.

Aşkı iki insanın birbiri için yapamayacağı şey olmayacak kadar çok sevmesi olarak tanımlayabiliriz. Sevgili ise bırakın görmeyi adını duyduğunuzda bile kalbinizi hızla çarptıran kişidir. Bu kadar büyük sevgiye ve aşka rağmen çiftler zaman zaman çok ciddi boyutlarda tartışabilirler. Aralarındaki sevgi bağının gücüne inandıkları için de sorunu hep dış etkenlerde ararlar.

aşkta burçların önemi

Hatta o kadar ileri giderler ki artık iş burçları suçlamaya gelir. Çünkü anlaşmazlığın sebeplerini bir türlü kabul etmek istemezler. Burçların uyumsuzluğunun ilişkiyi nasıl etkilediğine bakarlar. Uzun ilişkilerde kişiler karşı tarafın burcunun özelliklerine bakarak kişiliği ve karakteri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır.

Kimi zaman da insanlar daha yolun başındayken flört ettikleri kişinin hemen burcunu öğrenirler ve kendi burcuyla uyum var mı yok mu ona bakarlar.

Burç Uyumu Nedir?

burç uyumu nedir

Burç uyumu, doğum tarihiniz itibariyle sahip olduğunuz burcunuz ile doğum saatinize bakılarak belirlenen yükselen burcunuzun size kattığı karakteristik özelliklerin, karşınızdaki kişinin yine aynı şekilde belirlenen özellikleri ile olan uyumudur.

Kişilerin arasındaki burç uyumu her zaman gerçek anlamda uyum sağlamayabilir. Bazen çok zıt karakterli iki farklı burç da çok iyi anlaşabilirler. Örneğin çok değişken bir ruha sahip ikizler kadını ise kendisiyle tamamen zıt bir yay erkeği çok iyi bir uyum yakalayabilirler.

Burç Uyumu Neye Yarar?

aşkta burçlarıne etkisi

Burçlar hakkında bilgi sahibi olmak, birbirleriyle uyumlu olan burçları bilmek size karşınızdaki kişiyle ilgili ipuçları verir. Karakteri ve olaylara vereceği tepkilerle ilgili tahminler yürütmenizi sağlar.

Tanışma aşamasında olduğunuz kişinin önce gerçek burcunu daha sonra ise yükselen burcunu öğrenirseniz işiniz biraz kolaylaşacak diyebiliriz. İnsanın asıl karakteristik özelliklerini belirleyen burç, yükselen burcudur. Mesela ikizler burcu birinin yükseleni balıksa ikizlerle alakasız çok daha sakin bir kişiyle karşılaşabilirsiniz.

Yeni başlayacak bir ilişkide bir adım önce olmak adına ya da devam eden bir ilişkiniz varsa uzun ömürlü olabilmesi için karşınızdaki kişinin karakter özelliklerini öğrenerek ona göre davranışlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Burç Uyumu Gerçek mi?

burçların uyumu gerçek mi

Burçların ve yükselen burçların kişiler üzerindeki etkileri yapılan çeşitli anketlerle tespit edilmiştir. Eğer bir kişiyle ilgili burç ve yükselen burcu biliyorsanız uzman bir astrolog yardımıyla o kişiyle ilgili bütün karakter özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Bu açıdan baktığımızda farklı iki kişinin burçlarının özelliklerinin uygun olması nedeniyle birbirlerini etkilemesi mantıklı gelmektedir. Burada bahsedilen burçların kişilere kazandırdığı karakter özelliklerinin uyumudur.

Örneğin, sakin karakterli evcimen bir insan çok haraketli ve sosyal yaşantısı olan bir kişiyle uyum yakalaması zordur. Ya da gezmeyi eğlenmeyi yeni yerler keşfetmeyi seven maceracı yapıdaki bir kadınla evde sakin vakit geçirmeyi seven bir erkeğin anlaşması da oldukça zordur.

Dolayısıyla burçların uyumuyla kast edilen aslında burçların karakterler üzerinde yarattığı etkilerin uyumudur. Karakterleri birbirine uygun olmayan insanların anlaşamayacağı bir gerçek olduğu için burçların uyumu da gerçektir diyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

Kaynak
guncelmakaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu