Astroloji ve Burçlar

Akrep Burcu Hakkında İlginç Gerçekler Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Akrep burcu adını, birçok parlak yıldıza ve akrep kuyruğunu andıran keskin bir kavise sahip olan Scorpius takımyıldızından alır. Akrep burcu çok yaygın bir burçtur ve bu da bu burcu en popüler burçlardan biri haline getirmektedir.

Burçlar arasında en tutkulu ve öngörülemez olan Akrepler, 23 Ekim ve 21 Kasım tarihleri arasında doğanlar için yeterince şanslıdır.

Akrep burcunun davranışlarına aşina olanlar, onlara bulaşılmaması gerektiğini bilirler. Akrepler bir uçtan bir diğerine yani heyecanlı ve tutkuludan öfkeli ve cesaretsize hızla geçebilir. Akrep burcunun tam tersi olan su burcu olmasına rağmen sıklıkla ateş burcu sanılması hiç de şaşırtıcı değildir.

Akrep Burcu Hakkında İlginç Gerçekler Nelerdir?

akrep burcu hakkinda 2 1

Akrepler nasıl bilinir?

Akrepler ateşli ve tutkulu doğalarıyla tanınırlar ve birçok kişi tarafından güçlü bir varlığa sahip olarak görülürler. Gizemli ve öngörülemezdirler ve bir Akrep’ten sonra ne geleceğini söylemek her zaman kolay değildir.

Bazen sert ve acımasız olabilirler, bu da insanların Akrepleri ve onların derin duygusal doğalarını yanlış anlamalarına neden olur.

Sert dış kabuklarına rağmen, Akrepler duygusal bağlantılar için can atar ve sağlıklı, mutlu ilişkiler içinde gelişirler. Çok sayıda tanıdık edinmek istemeyebilirler, ancak kendilerine gerçekten yakın olanlara değer verirler.

Akrepler aynı zamanda kararlılıkları ve azimleri ile de tanınırlar. Bir Akrep aklını bir şeye taktığında, onu geri tutmak neredeyse imkansızdır. Büyük hırsları olmayan ve büyük hayaller kurmaktan korkmayan bir Akrep bulmak nadirdir.

Akrep burçları hakkında ilginç bilgiler nelerdir?

akrep burcu hakkinda 3 1

Akrep burcu adını Terazi ve Yay burçları arasında yer alan Scorpius takımyıldızından alır. Bu takımyıldızında çok sayıda parlak yıldız ve akrep kuyruğunu andıran keskin bir kavis vardır.

Yunan mitolojisine göre, bir akrep Orion‘u fazla bencil ve kendini beğenmiş olduğunda öldürmüştür. Yunan Tanrısı Zeus, Akrep takımyıldızını alçakgönüllülüğün önemini hatırlatmak için yaratmıştır.

Akrep burcu ile en çok ilişkilendirilen hayvanlar akrep, yılan ve kartaldır. Akrebin tehlike ve yoğunluğu, kartalın ise özgürlüğü simgelediğine inanılır. Yılan, Akrep burcunun baştan çıkma ya da başkalarını ayartma eğilimini sembolize eder.

Aşk söz konusu olduğunda, Akrep için birkaç iyi eşleşme vardır. Yengeç burcu en iyi eşleşme olarak kabul edilirken, OğlakBaşakBalık ve Boğa burçları da Akrep burcu ile oldukça uyumlu olabilir.

Akrep, Yengeç ve Balık ile birlikte üç su burcundan sadece biridir. Bu, Akreplerin enerjilerini duygulardan aldıkları ve olağanüstü sezgilere sahip oldukları anlamına gelir.

Akrep burcunun kötü özellikleri nelerdir?

akrep burcu hakkinda 4 1

Akrep burcunun birçok harika özelliği vardır, ancak her burcun kötü özellikleri de vardır. Akrepler kıskanç olma eğilimindedir ve bazı durumlarda kontrolü ele geçirme arzusu duyabilirler.

Bu bazen romantik ilişkilerde ve arkadaşlıklarda ya da iş veya sosyal ortamlarda ortaya çıkabilir. Akrepler ayrıca herhangi bir şekilde ihanete uğradıklarını veya haksızlığa uğradıklarını hissettiklerinde intikamcı ve öfkeli olabilirler.

Akrepler zeki midir?

akrep burcu hakkinda 5 1

Akrepler burçlar arasında en zeki olanlardan biridir. Bu kısmen yoğun dürtü ve kararlılıklarından ve yüksek duygusal zeka seviyelerinden kaynaklanır. Kolay kolay kandırılmazlar ve genellikle bir yalanı ya da hatayı uzaktan fark edebilirler.

Bir Akrep için hobiler nelerdir?

akrep burcu hakkinda 6 1

Akreplerin yoğun duygusal yönleri, onları rahatlamak için yoga ve meditasyon gibi aktivitelere katılmaya meyilli hale getirir.

Genellikle yoğun duyguları yönetmelerine ve odaklanmalarına yardımcı olabilecek ruhani yönleri ile temas halinde kalmaya heveslidirler.

Birçok Akrep müzik hayranıdır ve doğa ile birçok düzeyde bağlantı kurmaktan hoşlanır.

Ünlü Akrep burçları hakkında eğlenceli gerçekler.

akrep burcu hakkinda 7 1

1. Dünyadaki en ünlü Akreplerden biri 26 Ekim‘de doğan Hillary Clinton‘dır. Hillary Clinton gerçek Akrep tarzında, Arkansas‘tan Amerika Birleşik Devletleri‘nin First Lady‘si olan ilk kadın olarak tarihe geçmiştir.

2. Hollywood oyuncusu ve Akrep burcu Julia Roberts 28 Ekim‘de doğdu ve People Magazine tarafından toplam beş kez “dünyanın en güzel kadını” seçildi.

3. 25 Ekim‘de doğan efsanevi İspanyol sanatçı Pablo Picasso dünyanın en ünlü Akrepleri arasındadır. Yaşamı boyunca 147.000’den fazla sanat eseri yaratmıştır ve bu da Akreplerin adanmış doğasının bir kanıtıdır.

4. Kendall Jenner 3 Kasım‘da doğmuştur ve Akrep burcunu paylaşan bir diğer ünlüdür. Ünlü kız kardeşlerine kıyasla şöhrete biraz daha sessiz yaklaşımı ile tanınan Kendall, yine de dünyanın en başarılı modellerinden biri haline gelmiştir.

5. Aktris ve komedyen Whoopi Goldberg 13 Kasım‘da doğdu. Bir Emmy, bir Grammy, bir Oscar ve bir Tony ödülü kazanan sadece dört kadından biridir.

Akrepler ilk başta kolayca yanlış anlaşılabilir. Ancak onları bir kez tanıdığınızda, diğer burçlardan farklı olduklarını göreceksiniz.

Eğer siz de bir Akrep burcuysanız, kendiniz ve Akrep burcu arkadaşlarınız hakkında birkaç yeni şey öğrenmiş olabilirsiniz.

Akrep Burcu Hakkında İlginç Gerçekler ile İlgili Videolar

Kardelen Kırılmaz

1992 Bursa doğumlu Muğla Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu