Yaşam

Asıl Amacı Dışında Da Kullanabileceğiniz 10 Gündelik Eşya

instagram takipçi hilesi

İnsanlar başları sıkıştığında acil ihtiyaçları söz konusu olduğunda yaratıcılıkta sınır tanımazlar. Bu noktada aklıma Bill Gates’in sözü aklıma geliyor;Zor işleri yapmak için her zaman tembel kişileri seçerim. Çünkü onlar işi yapmanın kolay bir yolunu bulurlar.”

Biz de bu yazımızda yaratıcılığını konuşturan insanlar tarafından keşfedilen belki de daha önce hiç bilmediğiniz imdadınıza yetişecek fikirlerle karşınızdayız.

İşte amacı dışında da kullanabileceğiniz 10 gündelik eşya.

Kaşık

yemek kaşığıyla gözlerinizdeki şişlikleri indirebilirsiniz

Yemek kaşığı deyip geçmeyin. Zira kendisi sadece yemek yiyip çorba içmeye yaramaz. Örneğin ayakkabı çekeceğiniz yoksa bir yemek kaşığı yardımınıza koşabilir.

Ya da yorgunluktan gözleriniz mi şişti? Buzdolabınızda soğuttuğunuz bir yemek kaşığını göz kapaklarınızın üzerinde bekleterek şiş ve yorgun görüntüden kurtulabilirsiniz.

Pirinç

suya düşen telefonunuzu pirinç dolu bir kapta bekletin

Pirinçle sadece lezzetli pilavlar yapılmadığını biliyor muydunuz? Akıllı telefonunuzu suya düşürdünüz diyelim. Ya da elinizi yıkarken en sevdiğiniz saatinize su kaçtı. Pirinç dolu bir kabın içine suya düşen telefonunuz ya da saatinizi gömüp bekletirseniz sabaha kadar içindeki nem kaybolacaktır.

Oje

ojeyle kaçan çorabınızı kurtarabilirsiniz

Renk renk ojeler bazı kadınların vazgeçilmezidir. Alın size bu güzel ürünü yanınızda taşımanız için bir sebep. Çok önemli bir randevunuz var çorabınız kaçtı. Endişelenmeyin, eğer kaçık görünmez bir yerdeyse ucuna oje sürerek daha fazla kaçmasının önüne geçebilirsiniz.

Merdiven

ahşap merdivenden havlu askısı

Bir köşede hiç kullanılmadan bekleyen ahşap merdiveniniz varsa size şahane bir önerimiz var. Bu nostaljik ev eşyasını banyonuza koyarak mükemmel bir havlu askısına dönüştürebilirsiniz.

Saç Düzleştiricisi

saç düzleştiricisiyle ütü

Biz kadınları kuaföre gitmekten kurtaran saç düzleştiricileri iyi ki var. Hatta bu konuda o kadar ileri gidildi ki artık çanta boyları bile var. Düzleştiricilerle ilgili farklı bir kullanım önerisi bizden gelsin o zaman.

Ütü bulamadığınız ya da ütü yapmaya üşendiğiniz anlarda giysilerinizin yaka ve kollarını ütülemek için saç düzleştiricinizi kullanabilirsiniz. Sizce de çok pratik bir yöntem değil mi ? Aynı şekilde buruşmuş kağıt ve defterlerinizi de ilk günkü haline dönüştürebilirsiniz.

Diş Fırçası

diş fırçasıyla bebek saçı taramak

Eğer fazla titizseniz eminiz ki diş fırçasını diş fırçalamak dışında kirlenmiş derzleri ya da beyaz ayakkabınızı temizlerken kullanıyor olmanız yüksek ihtimal.

Bir başka kullanım alanı önerisi de bizden. Diş fırçalarını alnınızda ve şakaklarınızda çıkan bebek saçlarınızı şekillendirmek için kullanabilirsiniz.

Diş Macunu

diş macunuyla ayakkabı temizlemek

Diş macununun sadece ağız temizliğinde değil, kiraç ve sabun artıkları nedeniyle kirlenmiş ve parlaklığını yitirmiş armatürleri temizlemek için de kullanıldığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda arabanızda oluşan küçük çizikleri de diş macunu yardımıyla giderebilirsiniz.

Kedi Kumu

kedi kumuyla koku azaltmak

Eğer evinizde kedi besliyorsanız bu minik arkadaşların kullandığı silika içeren kedi kumları sizin de işinize yarayabilir.

Nem ve kokuyu hapsedici özelliğinden dolayı küçük bir kese içine koyduğunuz kedi kumunu vestiyerde duran spor ayakkabılarınızın içine ya da rutubet alan dolaplarınıza koyabilirsiniz.

Tıraş Bıçağı

tıraş bıçağıyla kazaklarınızın yününü temizleyebilirsiniz

En sevdiğiniz kazağınızı tüylendiği için kullanamıyor musunuz? Üzülmeyin ve kazağınızı sakın ola çöpe atmayın. Tıraş bıçağı yardımıyla kolaylıkla kazağınızdaki tüylerden kurtulabilirsiniz.

Bebek Şampuanı

bebek şampuanıyla makyaj fırçalarınızı temizleyin

Bebek şampuanı almak için minik bir bebeğiniz olmasını beklemeyin. Muhteşem kokulu bu ürün hassas bir temizlik isteyen makyaj fırçalarınızı temizlemekte, hatta ve hatta yün kazaklarınızı temizlemekte kullanabilirsiniz.

Kaynak
iyihisset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu