Yerli Kadın Ünlüler

Arzum Onan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Arzum Onan
Tam adı: Arzum Onan
Doğum tarihi: 31 Ekim 1973
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,78 m
Ailesi: Serap Onan (Annesi)
Eşi: Mehmet Aslantuğ (e. 1996- b. 2023)
Çocuk (ları): Can Aslantuğ
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Model
Aktif Yılları: 1993 senesinden bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Arzum Onan Kimdir? Arzum Onan, 31 Ekim 1973 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Ailesi memurdur. Kardeşi yoktur. İlkokul eğitimini Ankara‘da, ortaokul ve lise eğitimini ise İstanbul‘da tamamlamıştır. Liseyi Endüstri Meslek Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümünde okumuş ve başarı ile mezun olmuştur. 1992 senesinde Gaye Sökmen Ajansında Modellik ve Mankenlik yapmaya başlamıştır.

1993 senesinin Nisan ayında “Miss Turkey” güzellik yarışmasına katılmış ve “Türkiye Güzeli” seçilmiştir. 1993 senesinin Temmuz ayında ise “Miss Europe” güzellik yarışmasına katılmış ve büyük bir başarı elde ederek “Avrupa Güzeli” seçilmiştir.

Arzum Onan, 1996 senesinde ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ ile dünya evine girmiştir. Pek çok önemli reklam filmlerinde kamera karşısına geçmiştir. 1997 ve 2001 seneleri arasında eşi Mehmet Aslantuğ ile birlikte “Sıcak Saatler” isimli dizide başrolde rol almıştır.

“Sıcak Saatler” isimli dizide rol aldıktan sonra pek çok sinema ve televizyon projesinde kamera karşısına geçen Onan, kamu yararına organize edilen defilelerde de mankenlik yapmıştır. Onan, eşi Mehmet Aslantuğ ile evliliklerine devam etmektedirler. Bu evliliklerinden 2000 senesinde Can Aslantuğ isminde bir çocukları dünyaya gelmiştir.

Mehmet Aslantuğ eşi Arzum Onan‘ın oğullarını dünyaya getirmeden önce çektiği videoyu sosyal medya hesaplarında paylaşmış ve büyük beğeni toplamıştır. Arzum Onan, 2004 senesinde lenf kanserine yakalanmış ve hastalığı iki senelik tedavi sonucunda yenmeyi başarmıştır.

İkinci çocuğu yapmak istediklerini ancak araya sağlık problemlerinin girmesi ile vazgeçtiklerini belirten Onan, 20 yaşındaki oğulları Can ile kardeşinin arasında çok fazla yaş farkı olacağı için ikinci çocuğu istemediğini söylemiştir.

Heykel yapmayı seven Onan, karantina süresi boyunca evlerinde atölye olmadığı için heykel yapamadığını ve çok özlediğini de söylemiştir.

Arzum Onan Rol Aldığı Film ve Diziler

  1. 1997 – Yeni Bir Yıldız
  2. 1998 – Sıcak Saatler
  3. 2000 – Aşk ve Hüzün
  4. 2000 – Merdoğlu
  5. 2002 – Zeybek Ateşi
  6. 2004 – Sahra
  7. 2007 – Sessiz Fırtına
  8. 2008 – Kardelen

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu