Yerli Erkek Ünlüler

Armağan Çağlayan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Armağan Çağlayan
Tam adı: Armağan Çağlayan
Doğum tarihi: 8 Nisan 1966
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.72
Ailesi: Fikret Çağlayan, Suzan Çağlayan
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği:  Televizyon yapımcısı ve avukat
Aktif Yılları: 1998’den Günümüze
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Armağan Çağlayan kimdir? Armağan Çağlayan, 8 Nisan 1966 yılında dünyaya geldi. İstanbul’da doğan Armağan, Kocaeli’nin Hereke ilçesinde çocukluğunu yaşadı. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde aldı. Bölümü ise Hukuk’tur.

Üniversite eğitimini başarı ile bitiren Çağlayan, yüksek lisans yapmak istedi. Yine aynı üniversitenin Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Eğitimini son olarak İşletme Fakültesi Yönetim Organizasyon Anabilim Dalı’nda doktora yaparak devam ettirdi.

Avukatlık yapmak üzere Kocaeli Barosu’nda staj yaptı. Ancak avukatlık mesleğine devam etmek istemedi. Bu nedenle mesleği bırakarak İstanbul’a geldi. O zamanlar yeni kurulan MedYapım’da hazırlık elemanı olarak işe başladı. Ardından editörlük ve genel müdür yardımcılığı görevlerine yükseldi. Görevine 11 yıl boyunca devam etti. Ancak, aniden Medyapım’daki işinden ayrıldı.

Huysuz Show, Hülya Avşar Show, Bülent Ersoy Show, Şans Kapıyı Çalınca gibi birçok programda editoryal koordinator olarak çalıştı.

Tüm bu başarılı çalışma hayatı bir kenara, Armağan Çağlayan’ın kariyerinde dönüm noktası 2003 senesine tekabül etti. O yıllarda tüm Türkiye’yi ekrana kilitleyen bir yarışma başladı. Yarışmanın ismi “Popstar”dır. Armağan Çağlayan bu yarışmada ilk olarak jüri pozisyonunda işe başladı. Ardından kamera arkasındaki işlerde görev aldı. Reality showun yıldızı olan Çağlayan, bu ünvanını yıllardır kimseye kaptırmadı.

Birçok reklam filminde ve dizide rol aldı. 2004 senesinde 1 yıllık köşe yazarlığı yaptı. Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde köşe yazıları ile adından söz ettirdi. İlginç röportajları ile başarısını konuşturdu. Ardından Hürriyet Gazetesi’ndeki işinden başladı ve Esquire dergisi ve Dishy dergisinde işe başladı.

Medyapım’daki görevinden sonra Doğan TV’de işe başladı. Sorumlu direktör olarak çalıştı. 2006 senesinde “Son Ütücü” isimli programda başarılara imza attı. Ancak bir süre sonra ekranlara veda etti. Bir dönem İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak ders vermeye başladı.

Armağan Çağlayan şimdi ise YouTube bir kanal sahibidir. Programına ünlüleri konuk ederek onların hayatları hakkında konuşarak sohbet programı edasında sunmaktadır. 187 bin abonesi olan Youtube programına; Pınar Altuğ, İlyas Yalçıntaş, Selin Ciğerci gibi birçok ünlü isim katıldı.

Armağan Çağlayan TV Şovları ve Yapımcılık Çalışmaları

  1. Altın Kızlar
  2. Son Ütücü
  3. Deniz Akkaya ile Top Model Türkiye
  4. Büyük Teklif
  5. Dilimin Ucunda
  6.  Kadınlar ve Erkekler
  7. Armağan Çağlayan’la Bu Hafta
  8. Çok Yaşa Sen Ayşe
  9. Olmaz Böyle Şey

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu