Yaşam

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Oyun

instagram takipçi hilesi

Toplu arkadaş gruplarıyla bir araya gelindiğinde oynanabilecek oyunları aşağıda sizler için listeledik. Telefondan uzak, sosyal medyadan uzak ve teknolojiden uzak eğlenceli ve sohbet dolu anları yaşayabileceğiniz oyunlar mevcut. Bunları değerlendirip arkadaşlarınızla geçirdiğiniz vakti değerli kılabilmek oldukça önemlidir. İşte Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Oyun…

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz 5 Oyun

Kızma Birader

arkadaslarizla oynayabileceginiz 5 oyun1

Kızma birader oyunu 4 kişilik bir oyundur. Her oyuncu için ayrı sekme vardır. 4 farklı renkte oynatabilen karakterler ve 4 farklı kolondan oluşur. Oyun tahtasını ortasında ise yine 4 renkli üçgenden oluşan kareler vardır. Bu kareler hedef noktasıdır. Oyuncular zar atarak ilerler aynı zamanda ilerlerken sürekli olarak birbirlerini vururlar.

Tabu

arkadaslarizla oynayabileceginiz 5 oyun2

Tabu oyunu çok kalabalık arkadaş grupları için oldukça idealdir. Genelde en az 6, en fazla 12 kişi ile oynana tabu oyununda kelimeler vardır. Bu kelimelerin anlatılması için kum saati çevrilir. Fakat kelimeyi anlatırken yasaklı sözcükler kullanılamaz. Bunu rakipten biri sürekli olarak kontrol eder. Doğru bilinen kartlar için ilerlendiği gibi, yasaklı sözcükler söylendiğinde de bir kutu geri gelinir. Tabu oyununda aynı zamanda çizme, 15 kelime ve kukla ile anlatma bölümleri de bulunur.

Okey

arkadaslarizla oynayabileceginiz 5 oyun4

Okey oyunu sadece 4 kişi ile oynanabilir. Okey oyununda normal okey oyununun yanında 101 Okey, Kastet veya daha değişik türlü oyunlarda oynanabilir. Okey oyununda ilk olarak oyunculara taşlar dağıtılır. Aynı renkli taşları sıraya dizip, farklı renkli olanları atmak önemlidir. Yan tarafa atılan taş eğer yandakinin işine yarıyor ise bu taşı alır veya ortadan çeker. Elindeki 14 taşı sıraya dizen oyuncu ise kazanmış olur. 101 oyununda ise yine aynı şekilde oyunculara taşlar dağıtılır. Okey gibi düzenli şekilde oluşturup tüm taşların toplamının 101 olması gerekir. Dizili olan tüm taşlar 101 olduktan sonra açma denilen işlem yapılır. Taşlar ortaya koyulur. 101’de okeyin aksine yandan taş alındığında el muhakkak açılmak zorundadır.

Tombala

arkadaslarizla oynayabileceginiz 5 oyun6

Tombala oyununda bir torba vardır bu torbada 1’den 90’a kadar sayıların yazılı olduğu küçük taşlar bulunur. Aynı zamanda 24 tane veya 30 tane olan ve bu rakımların karışık şekilde yazıldığı kartlarda vardır. Torbadan çeken kişi sürekli olarak bir sayı söyler. Kartında olanlar ise bende var diyerek bu parçaları alır. Kağıtlar genelde 3 sütun şeklinde ayarlanmıştır. Ayarlanan sütunlardan ilkini ilk tamamlayan birinci çinkoyu, ikisini ilk tamamlayan ikinci çinkoyu ve hepsini tamamlayan tombalayı yapmış olur.

Tavla

arkadaslarizla oynayabileceginiz 5 oyun3

Tavla oyunu sadece 2 kişi ile oynanır. Kız tavlası ve erkek tavlası olarak ikiye ayrılıyor. Kalabalık arkadaş gruplarında tavla oyununu turnuvaya çevirerek oyundan daha zevk alabilirsiniz. Kazananın, kazananla oynadığı ve en sonunda tek galip çıkarabilir ve onu ödüllendirebilirsiniz.

Arkadaşlarınızla Oynayabileceğiniz Oyunlar İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu