OtomobilYaşam

Arabayla Uzun Yolculuğa Çıkmak İsteyenlere Tavsiyeler

instagram takipçi hilesi

Yolculuklarında arabalarını tercih ederek daha rahat eden çok büyük bir kesim bulunmaktadır. Çoğu insanlar uzun mesafe yollara çıkmak için can atar hatta bunu apayrı bir tatil keyfi olarak görür. İşte arabanızla uzun yolculuğa çıkmak isteyenlere mutlaka yardımcı olabilecek tavsiyeler hazırladık. Önce emniyet daha sonra da huzurlu bir tatil için işte tavsiyelerimiz…

Araba Kontrolü

uzun yol tavsiye 685x456

Güvenlik her şeyden önce gelmektedir. Öncelikle aracınızda hiçbir sorun olmadan rahat bir kafayla yola çıkmalısınız. Bunun için arabanızın kontrollerini yaptırmayı asla ihmal etmemelisiniz. Motor, lastik gibi en önemli meselelere ekstra önem vermelisiniz. Olası bir aksilik durumunda kime danışacağınızı bilirkişilerden öğrenmelisiniz. Veya büyük sorunlar karşısında nasıl davranacağınızı öğrenerek bir plan yaparak ve önlem alarak ona göre ilerlemelisiniz.

Mola Vermek Önemli

Kontrollerinizi yaptıktan sonra yolculuğunuza başladınız diyelim. Yollarda sağlam kafayla ilerlemek en önemlisidir. Mola vereceğiniz yerleri önceden planlamalı veya yorgun hissettiğiniz an varış noktaya geç kalmayayım düşüncesiyle bunu ertelememelisiniz. Sağlıklı ve kazasız bir yolculuk için mola vermekten kaçınmamalısınız.

Uyanık ve Enerjik Kalmak

uzun yol tavsiyeleri

Yolculuk esnasında her şey bir maceradır. Bu macerada ise en yorulan kişi genelde sürücüler olur. Eğer yol boyunca sürücü siz olacaksanız uyanık kalmak için kahve tüketimi iyi gelecektir. Sıcak veya soğuk tercih size kalmış… Enerjinizi ve uykunuzu kontrolde tutmak önemli olacaktır. Tabii bu tüketimin fazlası da ayrı bir zarardır, aman dikkat!

Navigasyon Kullanmak

uzun yol tavsiyeleri 685x453

Daha önce bilmediğiniz bir yola gidiyorsanız navigasyon kullanmaktan çekinmemelisiniz. Bu durum size hem zamandan kazandıracak hem de rahat bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır.

Nakit Para Bulundurun

uzun yol tavsiyeleri

Gideceğiniz yollar ne yöne olursa olsun çoğu yerde kredi kartının geçmemesi ihtimalini göz ardı etmemelisiniz. Bunun için yanınızda mutlaka nakit para bulundurmalısınızdır. Bu devirde kartsız yer mi olur demeyip olası aksilikleri her zaman düşünmek gerekecektir.

Yolluk Önemlidir

arabada yollku 685x456

Yolculuğun en mühim kısımlarından birisi de karın acıktırmasıdır. Keyifle çıktığımız bir yolda insanlar daha çok yeme ihtiyacı hisseder. Yol üzerinde restoran bulamama ihtimalinize karşı mutlaka yanınızda sizin açlığınızı bastıracak yiyeceklerin olmasında fayda vardır. Bir de sakız almadan yola çıkmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü sakız hem kulakta oluşan basıncı engellemektedir hem de araç kullanan kişilerin dikkatini toplamasına yardımcı olmaktadır.

Uzun Yol Müzikleri

Uzun bir yola çıkılacaksa araba söz konusu olduğunda en favorilerinizden oluşan güzel bir müzik listesine ihtiyacınız olacaktır. Ne sizi yoracak kadar hareketli, ne de uyku getirecek kadar yavaş olan şarkılar haricinde tamamen zevkinize göre bir liste yapmayı ihmal etmeyiniz.

Tabii en önemlisi de emniyet kemerinizi her zaman takılı tutmanız gerektiğidir.

Arabayla Uzun Yolculuğa Çıkmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu