Otomobil

Araba Hırsızları İçin Alabileceğiniz 7 Önlem Nedir?

instagram takipçi hilesi

hirsiz 1

Arabanızı park ettiğiniz yerden tutun da içinde bırakmış olduğunuz eşyalara, kuracağınız alarmdan camların açıklığına, pedal kilitlerinden elektronik devre kesicilerine, direksiyon kilitlerinden vites kilitlerine kadar pek çok detay hırsızlar için caydırıcı özellik taşıyabilir. Siz de bu önem arz eden detaylara dikkat ederek hırsızlık risklerini önleyebilirsiniz. İşte araba hırsızları içine alabileceğiniz 7 önlem…

1) Alarm Sistemi

hirsiz 3

Arabalarda hırsızlığı önlemenin en önemli yolu arabada alarm sistemi kullanmak olacaktır. Dış ve iç temasa karşı çalışmaya başlayan araba alarmları hırsızları caydırabiliyor. Herhangi basınç ve zorlama gibi hamleler karşısında çıkarmış olduğu güçlü ve yüksek sesiyle hırsızların olay yerinden uzaklaşmalarını sağlamaktadırlar.

2) Arabanın Park Edildiği Yer

hirsiz 1

Arabanızı park etmiş olduğunuz bölge de hırsızların hırsızlık için niyetlenmeleri açısından oldukça önemlidir. Arabanızı ıssız ve karanlık bir yere koyduğunuz taktirde hırsızlar çok daha fazla cesur olabilirler, dolayısıyla da bu riski arttıran taraf olursunuz. Eğer ki arabanızı denetimli ve güvenli otoparklara, CCTV kamerası yer alan aydınlık sokaklara veya işlek ve kalabalık ortamlara park ederseniz araba hırsızlığının da önüne geçmiş olursunuz.

3) Elektrik Devre Kesiciler

hirsiz 4

Bir farklı araba hırsızlığı önleme önerisi de elektronik şifreli devre kesici alarm sistemleri olacaktır. Arabanızın başkaları tarafından izniniz olmadan çalıştırılmasına engel olan ve hırsızlık önleme görevi gören söz konusu elektrik devre kesiciler kontak anahtarına görülmeyecek biçimde yerleştirilir. Motor çalıştırıldığında ateşleme sistemine, enjektörlere ve yakıt pompasına verilen gücü keser.

4) İçerideki Eşyalar

hirsiz 5

Hırsızlar için mıknatıs etkisi yaratabilecek durumlardan birisi de arabanızın içinde bırakabileceğiniz eşyalar olacaktır. Yalnızca arabanızın çalınması değil, arabanızın içindekilerin çalınması da ihtimal dahilindedir. Siz içeride bilgisayar, çanta, ruhsat, yedek anahtar, para, kredi kartı ve cüzdan gibi eşyalarınızı kısa zaman için bile olsa bıraktığınızda hırsızlık ihtimalini de arttırmış olursunuz.

5) Direksiyon Ve Pedal Kilidi

hirsiz 6

Araba hırsızlarını caydıracak bir başka yöntem de arabanızın direksiyonuna veya fren, gaz, debriyaj pedallarına takacağınız kilitler olacaktır. Arabanızın ilgili bölümünü kullanmanıza engel olacak olan pedal ve direksiyon kilitleri deneyebileceğiniz taktikler arasındadır.

6) Cam Kontrolleri

hirsiz 7

Araba camları hırsızların ilk hamleleri arasında er almaktadır. Camlar kolay kırılabilmesinin yanında kesilerek de açılabilirler. Bundan dolayı camlar güvenlik açısından her süre zarfında dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bir yere kısa zaman için arabanızı park ettiyseniz, camların tümünü kapanmış olduğundan emin olmadan arabadan ayrılmayın. Unutmayın ki biraz aralık kalsa dahi bu durum hırsızların ilgisini çekecektir.

7) Vites Kilidi

hirsiz 8

Araba hırsızları için caydırıcı nitelik taşıyan bir başka ürün de fren ile vites topuzunun hareketini engelleyecek olan vites kilitleridir. Bu özel kilit sistemleri sayesinde arabanızın hareket etmesini zorlaştıran ve pedal-direksiyon kilitleri ile beraber kullanıldığı zaman hırsızlar için iyi bir caydırıcı özellik olacaktır.

Araba Hırsızları İçin Alınacak Önlemler İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=xa1b244C0TE

Kaynak
blog.gittigidiyor.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu